Світ

Лідери ЄС досягли “широкої згоди” по бюджету – ЗМІ

Лідери ЄС досягли широкої згоди по бюджету - ЗМІ

Лідери Європейського союзу зібралися на саміті у Брюсселі

Коригування бюджету тепер передані старшим радникам (шерпам), які перевірять можливість подальшого скорочення бюджету ЄС.

На саміті у Брюсселі лідери Європейського союзу розпочали обговорення рекомендацій щодо переговорів про членство для України та Молдови у блоці, а також статусу кандидата для Грузії. Також було досягнуто згоди щодо Багаторічної фінансової програми. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що коригування бюджету тепер передані старшим радникам (шерпам), які ретельно вивчатимуть деталі, щоб дійти згоди. При цьому питання про те, чи підтримає угорський прем’єр Віктор Орбан елемент багаторічної фінансової програми ЄС, за яким Україні виділяється сума в 50 мільярдів євро, не вирішуватиметься доти, доки не буде ухвалено рішення про розширення. Справа в тому, що обидва питання нерозривно пов’язані між собою.

Як пише видання, “шерпи” перевірять можливість подальшого скорочення бюджету ЄС.

Нагадаємо, напередодні єврокомісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що Європейський союз, імовірно, схвалить перегляд бюджету до 2027 року, що передбачає 50 млрд євро для України. Угорщина має погодитися на рішення щодо перегляду бюджету, оскільки воно стосується і її власних інтересів. 

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що переговори про вступ України до ЄС “не на часі” і запропонував “замінник” членства в Євросоюзі. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button