Світ

Китай пояснив позицію щодо війни в Україні

Китай пояснив позицію щодо війни в Україні

Фото: AP

Фу Цун заявив, що між Китаєм та Україною були часті контакти на нижчому рівні

Відсутність контактів між главами України та КНР не свідчить про те, що Пекін підтримує Москву, заявив посол Фу Цун.

Відсутність контактів між главою КНР Сі Цзіньпіном та президентом України Володимиром Зеленським не означає, що Пекін підтримує Москву у війні. Зокрема, Китай не надавав зброю РФ і не визнав зусиль Росії щодо анексії українських територій. Про це заявив посол Китаю у Європейському союзі Фу Цун, повідомляє The New York Times.

“Китай не надавав Росії військову допомогу і не визнавав її зусиль щодо анексії українських територій, включаючи Крим та Донбас”, – зазначив китайський дипломат.

Пекін не засудив вторгнення, оскільки нібито зрозумів заяви Росії про так звану “оборонну війну” і “проти вторгнення НАТО”, а також тому, що його уряд вважає “корінні причини складнішими”, стверджує посол.

Він також спробував пояснити, чому Сі Цзіньпін ще не зателефонував до президента України Володимира Зеленського.

“Я знаю, що люди зациклені на президентському дзвінку. Той факт, що президент Сі не розмовляє із Зеленським, не означає, що Китай на боці Росії з українського питання”, – запевняє Фу Цун.

Дипломат додав, що між Китаєм та Україною були часті контакти на нижчому рівні.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прямо заявила, що відносини ЄС із Китаєм залежатимуть від позиції Пекіна щодо війни в Україні.

Боррель вирушить із візитом до Китаю


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button