Україна

Гуманітарна допомога Україні скорочується – ООН


Гуманітарна допомога Україні скорочується - ООН

Ресурсів для надання гуманітарної допомоги набагато менше, тому що гуманітарні потреби у зв’язку з війною зростають.

Гуманітарна допомога країні скорочується, тоді як потреби зростають уже понад два роки. Про це заявила представниця Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, передає Голос Америки.

Вона зазначила, що ресурсів для надання гуманітарної допомоги набагато менше, тому що гуманітарні потреби у зв’язку з війною зростають.

“Саме найбільш уразливі верстви населення страждатимуть від скорочення фінансування та підтримки”, – сказала Ліндхольм Біллінг.

За її словами, гуманітарний план ООН на 2024 рік для України становить 3,1 мільярда доларів, включаючи 599 мільйонів доларів для УВКБ ООН. Однак у першому кварталі цього року як глобальний план реагування, так і заклик УВКБ ООН було профінансовано лише на 15%, тоді як за аналогічний період минулого року фінансування сягнуло 30%.

Біллінг наголосила, що у міру того, як війна затягується, перетворюючись, за її словами, на “ультрамарафон”, “грошова та гуманітарна допомога – у формі надання товарів та послуг, допомога з житлом, ремонтом будинків, психосоціальна підтримка” тепер “менш часті і менш передбачувані”.

Представниця ООН також попередила, що якщо кількість переміщених осіб продовжить зростати, то їх прийом і допомога будуть величезною логістичною проблемою.

“Звичайно, якщо 10 000 осіб перетворяться на мільйон або більше, це, очевидно, створить величезне навантаження на систему”, – заявила Біллінг.

Нагадаємо, за оцінками ООН, через безперервну агресію Росії, у цьому році близько 40% населення України потребуватимуть гумдопомоги.

Раніше Агентство ООН у справах біженців попереджало, що допомога Україні, зокрема українським біженцям, зменшуватиметься.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button