Катастрофа МАУ: Іран обурився позовом до суду ООН
Фото: CGTN
Місце падіння літака МАУ в Ірані
У Тегерані заявили, що вжили необхідних заходів “з доброю волею, прозорістю і максимальною серйозністю” для розслідування і з’ясування різних аспектів трагічного випадку.
В міністерстві закордонних справ Ірану обурилися позовом Канади, Швеції, України та Великобританії до Міжнародного суду ООН щодо збиття у 2020 року рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України, внаслідок якого загинуло 176 осіб. Про це повідомляє іранське інформагентство IRNA.
Зазначається, що уряд Ірану вважає, що чотири західні держави таким чином переслідують свої “політичні цілі та інтереси”.
У своїй заяві МЗС країни вказало, що Іран сформував “незалежну технічну групу” відразу після інциденту і вжив необхідних заходів “з доброю волею, прозорістю і максимальною серйозністю” для розслідування і з’ясування різних аспектів трагічного випадку.
“Ісламська Республіка Іран сприяла й надала допомогу, включаючи негайне оформлення віз, понад п’ятдесяти фахівцям і експертам з України й Канади для відвідування місця інциденту”, – йдеться в заяві.
За словами її авторів, після завершення розслідування у визначені терміни було підготовлено технічний звіт за участю експертів із Франції, США, України, Канади та Великої Британії.
Військова прокуратура Тегерана нібито провела ретельне і всебічне розслідування. У лютому 2023 року суд ухвалив відповідні вироки обвинуваченим, які нині оскаржуються.
Зазначається, що Іран висловлював свою готовність до переговорів з відповідними країнами і вже провів три раунди таких переговорів з українським урядом у Києві й Тегерані.
В МЗС Ірану заявили, що все ще очікують на відповідь, щоб продовжити переговори у визначений час і у визначеному місці.
Нагадаємо, минулого тижня Україна та інші учасники координаційної групи подали до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) рейсу PS752, оскільки Іран так і не відповів на вимогу чотирьох країн щодо створення арбітражу для вирішення спору.
Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак МАУ був збитий іранськими військовими над Тегераном. Тоді загинули усі, хто був на борту лайнера – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Більшість жертв були іранцями та канадцями, 11 осіб були громадянами України.
Пізніше Іран запропонував виплатити українським сім’ям загиблих у катастрофі МАУ компенсації в розмірі 150 тисяч доларів за кожного загиблого, але Україна відкинула цю пропозицію.