Світ

Греція спростувала передачу винищувачів F-16 Україні

Греція спростувала передачу винищувачів F-16 Україні

Фото: Міноборони Данії

Греція не дасть Україні F-16

Винищувачі потрібні Греції для оборони, тому Україні їх не дадуть. Хоча країна засуджує Росію та підтримує ЗСУ.


Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс спростував повідомлення ЗМІ про те, що країна може підтримати Україну старими винищувачами F-16. Про це він заявив в інтервʼю польському Rzeczpospolita.

 

Міцотакіс заявив, що вони потрібні Греції для оборони, тому Україні їх не дадуть. Хоча країна знаходиться на правильному боці історії – засуджує Росію та підтримує ЗСУ.

 

“Я хотів би уточнити, що ми не готові надати Україні літаки F-16. Така інформація з’явилася в ЗМІ, але вона не відповідає дійсності”, – сказав він.

 

Міцотакіс визнав, що Греція історично мала сильні зв’язки з Росією на рівні культури й релігії, однак політику Кремля там не підтримують. 
 

“Греція – країна, яка не тільки поважає, але й захищає принципи міжнародного порядку. І вона завжди була на правильному боці історії. Так відбувається і зараз, коли Україна захищається від жорстокого російського вторгнення…  Я пообіцяв продовжувати підтримувати Україну в міру наших можливостей, не ставлячи під загрозу нашу власну здатність захищатися, тому що ми також живемо в складній частині світу”, – пояснив він позицію Греції щодо F-16. 

 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button