Світ

ФРН планує скоротити витрати на зброю Києву – ЗМІ


Влада Німеччина прагне зменшити свій внесок у 20 мільярдів євро у фонд ЄС для України через значну двосторонню військову допомогу.

Німеччина має намір скоротити свій внесок у Європейський фонд миру (EPF), який використовується для військової допомоги Україні. Як повідомляє The Daily Telegraph з посиланням на конфіденційні документи, Берлін вважає, що фонд має враховувати мільярди військової допомоги, які він надсилає Києву в рамках двосторонньої співпраці.

 

Зазначається, що з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року EPF надав Києву озброєння на суму 4,5 млрд євро та навчив 34 тисячі українських військових у рамках місії ЄС.

 

Також у документі представники Німеччини зазначають: “Військова підтримка України може бути надана або через фінансові внески до Українського фонду в EPF, або у вигляді прямих постачань військового обладнання Україні”. Нині Німеччина є найбільшою економікою ЄС та вносить чверть коштів у EPF. У листопаді німецька влада пообіцяла подвоїти військову допомогу Україні в 2024 році, затвердивши пакет у розмірі 8 млрд євро.

 

Однак Німеччина часто скаржилася на те, що держави-члени блоку зловживають схемою EPF, відправляючи стару зброю в Україну та використовуючи відшкодування для модернізації своїх збройних сил.

 

Позиція Берліна викликала побоювання серед європейських столиць, що канцлер Олаф Шольц може завадити майбутнім спробам ЄС підтримати боротьбу України проти російського вторгнення. В окремому документі, на який посилається The Daily Telegraph, Франція пропонує призупинити постачання зброї із запасів держав-членів і натомість сконцентруватися на “спільній закупівлі” військової допомоги у європейських виробників зброї. До цього єдиним супротивником створення фонду був прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Влада Угорщини пропонувала робити внески до EPF на добровільній основі.

 

 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button