Світ

Дуда сказав, як РБ покращити відносини з Польщею

Дуда сказав, як РБ покращити відносини з Польщею

Президент Польщі Анджей Дуда

Польсько-білоруський кордон є кордоном ЄС, а тому РП також несе відповідальність перед своїми європейськими союзниками, підкреслив глава Польщі.

Президент Польщі Анджей Дуда відреагував на слова Олександра Лукашенко, який дав завдання своїм чиновниками “налагодити стосунки з Варшавою”. Зокрема, Дуда заявив, що якщо Мінськ справді хоче покращити відносини між країнами, то має припинити гібридні атаки з використанням мігрантів на польському кордоні. Про це у середу, 15 серпня, пише Польське радіо

“Йдеться про сотні мігрантів, яких білоруський режим упродовж багатьох місяців намагається переправити до Польщі. Це не є жодним секретом, оскільки ми маємо відеодокази того, що ми небезпідставно називаємо гібридною атакою”, – вказав Дуда. 

Він же додав, що безпосередньо у перекидуванні мігрантів на бік ЄС бере участь білоруська влада і силовики. 

“Представники білоруських служб, білоруські офіцери брали участь у витісненні мігрантів до лінії кордону”, – зауважив президент. 

Дуда додав, що польсько-білоруський кордон є кордоном ЄС, а тому Польща також несе відповідальність перед своїми європейськими союзниками.

Нагадаємо, Варшава заговорила про збільшення кількості військових на кордоні після того, як два білоруські вертольоти порушили повітряний простір країни. 

Також Польща не виключає можливість закриття польсько-білоруського кордону через присутність найманців ПВК Вагнер у Білорусі.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button