Світ

Боррель запропонує передати 90% доходів від активів РФ на зброю для ЗСУ

Боррель запропонує передати 90% доходів від активів РФ на зброю для ЗСУ

Фото: PAP

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель

Російські активи, заморожені в ЄС, можуть принести від 15 до 20 млрд євро прибутку після сплати податків до 2027 року.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель планує запропонувати ЄС використати 90% доходів від заморожених в Європі російських активів на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру. Про це дипломат заявив у вівторок, 19 березня, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

За його словами, він також запропонує перерахувати решту 10% до бюджету ЄС, щоб вони були використані для посилення потенціалу української оборонної промисловості.

Борелль того тижня заявив, що російські активи, заморожені в Європейському Союзі, можуть принести від 15 до 20 млрд євро прибутку після сплати податків до 2027 року, залежно від світових процентних ставок.

Практично 70% всіх російських активів, замороженних на Заході, зберігаються в бельгійському центральному депозитарії цінних паперів Euroclear, що має еквівалент 190 млрд євро.

Боррель наголосив, що пропозиція полягає у використанні прибутку від активів, що зберігаються в Європі, а не самих активів. Він додав, що це може приносити близько трьох мільярдів євро щорічно.

“Конкретна пропозиція буде представлена завтра. Держави-члени повинні погодитися з нею”, – резюмував він.

Як ми вже писали, в січні Євросоюз почав технічні роботи з реалізації пропозицій щодо використання заморожених російських активів в інтересах України.

Також повідомлялося, що в ЄС дозволили використання прибутків від заморожених активів РФ

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button