Спорт

Росію виключили з Міжнародної федерації шахів

Росію виключили з Міжнародної федерації шахів

Фото: ФІДЕ
ФІДЕ вирішила покарати російську федерацію

Зупинка членства Федерації шахів Росії буде тривати два роки, але може бути переглянутим, якщо впродовж наступних двох місяців організація змінить своє керівництво та припинить діяльність на окупованих територіях України.

Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) тимчасово позбавила членства Федерацію шахів Росії (ФШР). Про це ФІДЕ повідомила у суботу, 8 червня.

Комісія з етики ФІДЕ визнала те, що РФ включила до свого складу регіональні шахові клуби частково окупованих регіонів України – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, організовувала шахові турніри на окупованих територіях України, а також не дотримувалася політичного нейтралітету.

За рішенням комісії ФІДЕ, зупинка членства Федерації шахів Росії буде тривати два роки, але може бути переглянутим, якщо впродовж наступних двох місяців організація повністю змінить своє керівництво та припинить діяльність на окупованих територіях України.

Тепер Федерація шахів Росії не має права брати участі в заходах, які організовує ФІДЕ, але це не впливає на гравців, тренерів, арбітрів та клубів, які представляють Федерацію шахів Росії.

Комісія з питань етики ФІДЕ також оголосила догану президенту ФШР Аркадію Дворковичу.

Раніше стало відомо, що російські шахісти виступатимуть в Азії. Федерацію шахів Росії остаточно прийняли до складу Азіатської шахової федерації.

Російські шахісти стали просити про такий перехід практично одразу після початку повномасштабної війни в Україні. 14 квітня 2022 року наглядова рада ФШР перехотіла грати у складі Європейського шахового союзу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − thirteen =

Back to top button