⚡ Україна готова до поглиблення співпраці з партнерами у сфері кіберзахисту – ф…
⚡ Україна готова до поглиблення співпраці з партнерами у сфері кіберзахисту – фахівець Держспецзв’язку на конференції в межах Кримської платформи
Протидія ворожим військовим кіберопераціям вимагає якісної взаємодії та значного інтелектуального ресурсу, які необхідно примножувати. Україна здобула унікальний практичний досвід за дев’ять років війни і готова будувати більш щільну взаємодію з колегами з Чорноморського регіону, зокрема через участь у спільних науково-дослідних R&D та навчальних проєктах.
Про це йшлося під час експертної дискусії на Чорноморській безпековій конференції Міжнародної Кримської Платформи в Бухаресті, Румунія.
???? «Ми маємо поглиблювати нашу співпрацю. Я маю на увазі не лише обмін інформацією про події та певними знаннями, а й спільну роботу, участь у спільних науково-дослідних R&D та навчальних проєктах. Разом ми зможемо досягти якісніших результатів», – підкреслив Назар Тимошик, член Урядової команди реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA.
За його словами, ворожі розвідувальні кібер- та інформаційні операції триватимуть навіть після перемоги України, вони значно дешевші та ефективніші за традиційні способи отримання інформації. Тож питання захисту від кіберзагроз, питання кіберстійкості не зникне з порядку денного.
???? «Під час російського вторгнення російські хакери неодноразово намагалися вкрасти персональні дані громадян України, щоб використати їх для полювання на активних українців та колишніх військовослужбовців на окупованих територіях», – підкреслив Назар Тимошик.
Для прикладу, при атаках на Міністерство закордонних справ України російські хакери намагалися заволодіти листуванням українських дипломатів, їхніми планами, порядком денним їхнього спілкування та підготовкою контраргументів на переговори.