Ексклюзивне

Нечуваний скандал у Фонді держмайна: київське відділення звинувачують у рейдерстві

Пам’ятаєте, Президент Володимир Зеленський у Давосі запрошував закордонних інвесторів в Україну, обіцяючи їм персональних інвестиційних нянь? А заяви міністра юстиції, який любить стояти на голові, що в Україні немає рейдерства? Забудьте про це. Рейдерство процвітає в самому Фонді державного майна. Там плювати хотіли на малий бізнес, як і на те, який імідж вони створюють країні.

Керівник компанії, яка орендує приміщення у центральному апараті Фонду держмайна під їдальню, Алла Ландар розповідає, що її бізнес дуже зацікавив нових керівників київського регіонального відділення ФДМ. Зацікавив настільки, що в столову завітали перевіряючі органи. Завдання в них було конкретне – знайти порушення договору оренди, за яким приміщення орендується вже 14 років, і достроково його розірвати. І порушення знайшли: виявляється у їдальні занадто гарний інтер’єр і існує «підвищений комфорт». Саме ці причини і стали основними у рішенні викинути бізнес Алли Петрівни на вулицю.

«З 2006 року ми є орендарем в центральному апараті ФДМ. Перший договір був підписаний на 10 років і потім другий ще на 10 років. Тобто договір діє до 2026 року. У центральному апараті ми орендуємо приміщення 123 кв. метри, яке використовуємо під їдальню, в якій годуємо співробітників фонду і людей, які приходять до сусіднього проектного інституту… Протягом 14 років до нас не виникало жодного питання з приводу використання даного приміщення. З моменту відкриття, тобто 14 років, це приміщення не видозмінювалось…. І ось 31 січня до нас приходить перевірка регіонального відділення ФДМ. Керівником комісії був Андрій Воропай. Він заявив, що претензій немає, мале їм сказали, що потрібно «щось написати». Я задаю питання, що означає «щось написати»: у мене немає алкоголю, у мене немає тютюну, я здійснюю те, що здійснювала 14 років. Режим роботи наш обмежений з 8 ранку до 8 вечора. У мене немає нічного режиму і немає розважальних програм. Субота і неділя –  вихідний. Відповідь пролунала наступна: «у вас дуже красиво», – розповідає Ландар журналісту Євгену Плінському.

Приміщення, яке орендує фірма Ландар, було отримане в занедбаному стані, однак за власні кошти був зроблений сучасний ремонт. Всі дозвільні документи на проведення ремонту були отримані у відповідності до законодавства.

Ландар зауважує, що всі перевірки, які проводились протягом 14 років, не виявляли жодних порушень. Аж ось з початку року змінилось керівництво регіонального відділення Фонду у Києві. Зараз виконуючою обов’язки голови київського відділення стала Яна Матієва і саме вона видала доручення на перевірку їдальні, а згодом і повідомила Аллу Ландар про намір достроково розірвати з нею договір нібито через виявлені порушення.

Ландар зазначає, що на момент проведення перевірки у січні Яна Матієва була позаштатним радником голови регіонального відділення фонду. Так співпало, що перевірка приміщення була санкціоновано саме в день, коли Матієва заступила на посаду.

«В акті записано, що приміщення держвласності використовується як кафе, яке продає товари підвищеної групи. Цим нібито порушена істотна умова договору оренди. Я ознайомилася з документом, все підписала. А згодом Яна Сергіївна (Яна Матієва – ред. 1News) все завізувала. Я її запитую, а чи є вона в наказі на перевірку? Тобто мені вручає акт позаштатний радник? Що, у нас вже існує таке, щоб позаштатні радники вручали акти перевірок? Вона мені відповідає: ну ви йдіть в суд і оскаржуйте. А ми з вами розриваємо договір. І вручає мені повідомлення про намір достроково розірвати договір. Найцікавіше, що 21 лютого вони вручили акт, а 20 лютого, тобто за день раніше – був підготовлений лист-повідомлення, обгрунтування цього акту. Тобто це повідомлення підготували раніше навіть, ніж мені вручили акт перевірки», – розповідає Ландар.

Вже за кілька днів до їдальні прийшли двоє невідомих, які почали обговорювати, яким чином вони в цьому приміщенні проведуть ремонт, де буде поставлений рецепшн і яким чином буде перероблена стеля. «Ми вважаємо, що Яна Матієва взяла певні зобов’язання, які має до кінця квітня реалізувати. А глава ФДМ і його заступники цьому всьому сприяють. Скільки було у нас президентів за 14 років, але такого свавілля ще не було», – зазначає Алла Ландар.

А далі орендарів почали силою примушувати покинути приміщення – їм просто вимкнули світло, не зважаючи на наявність великої кількості продуктів харчування у холодильних камерах. І це при тому, що за законом, у підприємців завжди повинен бути час на виправлення зауважень, які виявила перевірка.

Журналіст Євген Плінський поцікавився у керівника перевіряючої комісії Андрія Воропаєва, за якими показниками комісія зробила висновок, що приміщення використовується не за призначенням. Виявляється, що причини – чисто суб’єктивні. «Є ДСТУ, але вони досить розмиті. Дуже важко довести, кафе це, ресторан або їдальня. Там все залежить від складності меню, але це все суб’єктивно. Я звичайно не ресторатор і стверджувати, що це меню ресторану або кафе я не можу. Але там є чіткий опис, що там має бути вітрина з цінниками – це їдальня. А у них там меню, офіціанти – тобто підвищений комфорт», – пояснює перевіряючий, не відповівши, чому орендарям не надали можливості виправити зауваження, які знайшла комісія.

В той же час, сама Яна Матієва, яка з часу перевірки їдальні до тепер встигла стати з позаштатного радника голови виконуючим обов’язки голови київського відділення Фонду держамайна, не вбачає у своїх діях жодних порушень. За її словами, перевірка приміщення була плановою. Хоча на своїй сторінці у Facebook вона зазначає, що перевірку санкціонували через звернення якихось громадян.

Більше того, після першої внутрішньої перевірки регіональне керівництво ФДМ постановило направити у столову ще й фінансову, пожежну та санітарну служби. Зазвичай подібне робиться для того, аби налякати несговірливого підприємця.

«Ми звернулися до центрального апарату, щоб нам дали світло, але головний електрик нам сказав, що йому було доручено з господарської частини відключити світло і не включати ні за яких обставин. Ми викликали поліцію, все зафіксували. Ми направили всі документи голові ФДМ, що відбуваються рейдерські дії органу Фонду в особі регіонального відділення. Центральний апарат ніяк не реагує. На прийом до голови Фонду я намагалася потрапити. Більш того, я майже впевнена, що він навіть не в курсі, що його зам Кошеленко (Костянтин Кошеленко – заступник голови Фонду держмайна – ред. 1News) разом з Яною Матієвою займаються цими речами. Кошеленко якраз займається регіональними відділеннями. І це саме він привів Матієву у Фонд, адже обидва вони із Запоріжжя», – зауважує Алла Ландар.

Керівниця компанії, в якої грубо намагаються віждати бізнес і перешкоджають веденню господарської діяльності, додає, що буде подавати до суду на дії Фонду держмайна. «Ми підемо в суди, будемо судитись, але ж вони розглядають справи по років п’ять, а ми ж працюємо зараз», – додає Ландар.

Яким чином їдальню, яка працювала у Фонді держмайна протягом 14 років, в один день назвали «кафе з продажем підвищеної групи товарі» – сказати важко. Але побідний тиск дуже добре пам’ятають малі підприємці, які намагались виживати в часи Януковича. Тоді працювала така ж схема: була б людина, а справа знайдеться. Тобто якщо є підприємство, яке може бути цікавим владі, то претензії до його роботи можна намалювати за один день.

Президент Володимир Зеленський на весь світ розповідає, які в Україні гарні умови роботи для бізнесу. Кличе інвесторів, мотивуючи це тим, що жодного рейдерства в нас вже немає. Але нащо далеко ходити – в самому Фонді держмайна працюють справжні рейдери. І не страшні їм ніякі суди, адже поки підприємець буде проходити всі кола пекла судової системи, їх вже не буде у владі – вони ж прийшли на один термін.

1News

Tags

Останні новини

2 Comments

  1. Припёрлись в Киев и уже не знают откуда ещё можно скачать денег ! Народ стал как дойная скотина! Когда вы уже нажрётесь и будете хоть иногда думать о людях?
    Куда вы приглашаете из Давоса инвесторов? Какой ненормальный станет вкладывать деньги в этот безпредел?

Back to top button
Close
Close