Судоми охоплюють все тіло: на Київщині зафіксована небезпечна інфекція
Правець наступає. Інфекційну хворобу, від якої захистити може лише щеплення, зафіксували на Київщині. 11-річний хлопчик проколов ногу і тепер лікарі борються за його життя. Прогнози невтішні, як і цифри, що наводить МОЗ.
За їхніми даними, торік провакцинувалася лише половина тих, кому належало, за сім місяців цього року – трохи більше 30%, передає 1News.
“Були проблеми із серцем – я думав, що серце зупиниться”, – каже лікар.
Слухати серцевий ритм і стежити за показниками на моніторах – все, що лікарі можуть робити у найближчі три тижні. Тіло 11-річного хлопчика час до часу пробивають судоми. І це попри те, що мускулатуру фактично вимкнули сильними ліками.
“Для того, щоб забезпечити йому комфортний сон, щоб він не страждав. Людина відчуває увесь цей біль”, – говорить в.о. головного лікаря Київської обласної дитячої лікарні Самвел Багдасаров.
Нині життя хлопчика забезпечує апарат штучної вентиляції легень. Це, каже лікар, єдиний спосіб врятувати дитину – дати час організму побороти нейротоксин.
“Починається напруга, спазми всієї мускулатури тіла і вигинання тіла, порушення дихання. Людина може померти або від паралічу дихання, або від паралічу серця”, – говорить Самвел Багдасаров.
Це – правець, хвороба, з якою українські лікарі не стикалися вже десятки років. Хлопчик порався по господарству і наступив на іржавий цвях.
“Я обробив цю рану, наложив пов’язку і сказав, що дитина нещеплена, потрібно починати щеплення. Вони віруючі – вся надія на Господа-Бога”, – каже завідувач медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини Михайло Сергієнко.
Він працює лікарем у селі вже понад 40 років. Про правець, каже, тільки читав, про всяк випадок переконав батька і вколов вакцину. Ще п’ять днів хлопчик ходив до школи.
“У нас у школі є WiFi-зона. Після уроків він сидів з дітками, тоді уже побачили, що в нього відбуваються судоми обличчя”, – згадує директор школи Тамара Мисловська.
Це одна з перших ознак правця у невакцинованих людей. Дуже швидко судоми охоплюють все тіло. Збудник захворювання – бактерія, яка є довкола і навіть у кишківнику людини. Смертельною стає лиш за сприятливих умов, тобто коли в організмі немає антитіл. Їх забезпечує вакцинація. За календарем щеплення проводять у 2, 4, 6 та 18 місяців, 6 та 16 років, а потім кожні 10 років. Якщо ж його немає, необхідно терміново вводити сироватку. Вона є лише у великих медичних центрах.
“Розуміється, що це лише на екстрені випадки, адже всі ми повинні бути щеплені”, – каже в.о. головного лікаря Київської обласної дитячої лікарні.
“Медицина не винна, якщо вони відмову писали про те, щоб не робити щеплення дітей. Це ж вони на себе певний обов’язок взяли”, – говорить голова сільської ради Іван Овсієнко.
У селі бідою вражені, про родину говорять тільки хороше. І в школі, і в сільській раді, де працює батько, збирають допомогу. Говорити з журналістами батьки навідріз відмовляються.
Однак біда, кажуть лікарі, змінила батьківське ставлення до щеплень. Поки молитимуться за життя старшого сина, трьох інших вирішили провакцинувати.
Джерело: ТСН