Україна

Ігнат пояснив, чому РФ запускає менше “шахедів” під час атак


Ігнат пояснив, чому РФ запускає менше шахедів під час атак

Невелика кількість БПЛА РФ проводять маневри Україною та визначають, де їх там краще збивають, а де гірше. Ці дані окупанти використовують при плануванні наступних атак.

РФ останнім часом почала запускати менше дронів-камікадзе для ударів по Україні. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнатав ефірі телемарафону розповів, з чим це може бути повязано.

“Шахед” – це далекобійна зброя, безпілотник-камікадзе, який може точно влучати у ціль. Він має GPS навігацію, по якій йде по прокладеному маршруту. І він може летіти далеко і змінювати постійно маршрут. Таким чином навіть невелика кількість БПЛА, які ворог застосовує, проводять маневри Україною та визначають, де їх там краще збивають, а де гірше”, – зазначив речник.

За його словами, ця інформація дозволяє ворогу робити певні висновки щодо сил та засобів, які знаходяться в тому чи іншому регіоні. Ці дані окупанти використовують при плануванні наступних атак.

“Тобто така собі розвідувальна функція. Але не забуваємо, що навіть така кількість у 5-6 БПЛА не просто так відправили “політати”, а конкретно на об’єкти для того, щоб їх знищити. Ну і навіть кількість в 11 чи 15 дронів, вони розлітаються по різних маршрутах і ніколи фактично не літають в купі. Це дозволяє ворогу проводити збір важливої інформації щодо сил та засобів”, – додав Ігнат.

Він також розповів, що наразі точно невідомо, чи залітали в Україну “безшумні” іранські дрони.

“Можливо й залітали. Будь-які БПЛА ударного чи іншого типу будуть модернізуватися. Модернізація проводиться безпосередньо під час війни й тут немає нічого дивного”, – сказав Ігнат.

За його словами, безпілотники випробовують в бойових умовах, бачать у реальному протиповітряному бою його слабкі та сильні місця та удосконалюють. Однак шум тут не є визначальним. Більше береться до уваги його радіолокаційна помітність.

“Тобто, чи зможуть його зафіксувати наші радіолокаційні станції та передати цю інформацію вчасно для знищення. Тому використовуються також і композитні матеріали для виготовлення фюзеляжу. Він стає менш помітним і це ускладнює роботу ППО. Але ми теж отримуємо певну техніку від заходу, яка може більш чітко виявляти повітряні цілі. Це непогано робить радар IRIS-T, який бачить найменшу ціль”, – пояснив речник Повітряник сил.

Нагадаємо, Сили оборони у ніч на 27 жовтня у небі над Україною знищили п’ять із шести запущених російськими військами ударних дронів типу Shahed.

А вночі 25 жовтня війська РФ атакували територію України, застосувавши 11 ударних БпЛА типу Shahed. Всі вони були знищені.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button