Цікаве

Вчені зробили несподівану заяву про гикавку

Гикавка у новонароджених – важливий елемент розвитку головного мозку. Щоразу, коли малюк гикає, запускається хвиля сигналів, яка допомагає навчитися регулювати дихання.

Результати відповідного дослідження опублікували в журналі Clinical Neurophysiology. Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що скорочення м’язів діафрагми через гикавку викликають реакцію в корі головного мозку новонароджених дітей.

Гикавка починається ще в утробі матері з дев’ятого тижня вагітності. До неї особливо схильні недоношені діти. У них вона триває приблизно 15 хвилин в день.

Дослідження ґрунтувалося на скануванні мозку новонароджених, що мають гестаційний вік від 30 до 42 тижнів. Активність мозку реєструвалася за допомогою електроенцефалографічних електродів, розташованих на голові немовлят. А датчики руху на тілі забезпечували запис імпульсів процесу.

Вчені зафіксували, що кожен “гик” породжував у мозку піддослідних дві великі нейронні хвилі, пов’язані зі скороченням діафрагми. А потім була третя хвиля, аналогічна тій, яка викликається звуковими ефектами.

Дослідники припустили, що в такий спосіб дитина починає відчувати внутрішнє тіло, а її мозок вчиться керувати діафрагмою, що важливо для регулювання дихання.

Джерело: Обозреватель

Back to top button