Сигнали про проблеми зі здоров’ям, які організм подає уві сні
Під час сну організм може бути дуже діяльним, і нерідко його активність дозволяє діагностувати певні проблеми зі здоров’ям. Так, про них можуть сигналити хропіння, потовиділення, скрегіт зубами і інші симптоми.
Хропіння. Якщо хропіння з’являється лише час від часу, підстав для занепокоєння немає. Але постійне гучне хропіння може вказувати на наявність сонного апное – небезпечного синдрому, при якому у людини відбуваються зупинки у диханні. Такі паузи без дихання дуже шкідливі і небезпечні для мозку, оскільки через них порушується насичення крові киснем. Є дані про те, що апное сприяє розвитку деменції, збільшує ризик інсульту.
Піт. Виражене потовиділення ночами може бути симптомом багатьох проблем. Наприклад, гормональних порушень, збоїв в роботі щитовидної залози, інфекційних захворювань, наприклад, туберкульозу.
Скрип зубами (бруксизм). Він виникає ночами у зв’язку зі спазмом жувальних м’язів, який спляча людина контролювати не в змозі. Найчастіше бруксизм розвивається на тлі сильного психологічного напруження, а також може бути знаком того, що людина страждає від підвищеної тривожності, піддається панічним атакам.
М’язові спазми в ногах. Різкий спазм литкового м’яза може виникати через фізичних перевантажень або нестачі води в організмі. Але водночас його причини можуть бути чимось серйознішим. Наприклад, до таких спазмів можуть вести анемія, дефіцит кальцію і магнію, артрит.
Говоріння. Якщо розмови уві сні стають частим явищем, то краще відвідати лікаря і повідомити йому про це. З таким явищем можуть бути пов’язані дегенеративні захворювання нервової системи, хвороби Паркінсона і Альцгеймера, судинна деменція.
Відвідування туалету. Неодноразові нічні пробудження для відвідування туалету можуть говорити про цистит і камені в сечовому міхурі, а також про гіперактивний сечовий міхур. Ховатися за такою активністю можуть дуже небезпечні порушення – наприклад, неврологічні розлади та черепно-мозкові травми, пухлини сечового міхура, цукровий діабет.
Кашель. Сильний нічний кашель – часта ознака бронхіальної астми, а також хвороб серцево-судинної сиситеми.
Джерело: МедікФорум