Україна

Підсумки 12.07: Підсумки саміту і гарантії від G7Сюжет


Підсумки 12.07: Підсумки саміту і гарантії від G7

Завершився дводенний саміт НАТО у Вільнюсі; G7 погодила документ про гарантії безпеки України. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Неоднозначні підсумки саміту НАТО

Завершився дводенний саміт НАТО у Вільнюсі, який називали історичним для України, але його результати виявилися неоднозначними. Країни НАТО погодилися лише спростити процес вступу України, але поки що не запрошують країну до альянсу. Президент Володимир Зеленський жорстоко розкритикував рішення, яке не містить жодних часових рамок. 

За результатими саміту, НАТО відмовилося від плану дій щодо членства (ПДЧ) для України, і погодило “пакет розширеної політичної та практичної підтримки”. Крім відмови від ПДЧ, він включає запуск Ради Україна – НАТО, який має стати платформою для консультацій у кризових ситуаціях, та довгострокову програму військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів на рік, спрямовану на модернізацію армії України та переходу на стандарти НАТО.

Міністр оборони Британії Бен Воллес у відповідь на критику Зеленського заявив, що країни Заходу – не онлайн-магазин, тому вони не можуть передати Україні всі свої запаси. Також членів делегації США розлютив твіт Зеленського про “невизначеність і слабкість” НАТО, дізналися ЗМІ. Зазначається, що український лідер “сколихнув саміт лідерів НАТО”.

У Вільнюсі Зеленський продемонстрував більш “примирливий тон”, заявивши, що продовжує вірити у сильне НАТО, яке може стати ще сильнішим з Україною.

“Результати саміту НАТО хороші, але якби було запрошення, вони були б ідеальними”, – сказав Зеленський на прес-конференції у середу у Вільнюсі.

G7 погодила документ про гарантії безпеки України

Країни “Великої сімки” погодили спільну декларацію про довгострокову безпекову та економічну підтримку України. Документ є рамковим. Наступним кроком стане укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами, об’єднаних рамками багатосторонньої взаємодії. Гарантії безпеки зокрема містять заходи з допомоги Україні у захисті себе та попередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові оборонно-промислового комплексу, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу. Президент Зеленський заявив, що гарантії безпеки для України від країн “Великої сімки”, погоджені на саміті НАТО, стали великим успіхом і будуть розширені у майбутньому. “Українська делегація привезе додому значну безпекову перемогу для України… Це відкриває для нас абсолютно нові безпекові можливості. І я дякую всім, хто зробив це можливим”, – додав президент. Водночас у Кремлі заявили, що намір країн G7 надати гарантії безпеки Україні є помилковим і небезпечним, а також є прямим зазіханням на безпеку Росії. 

Згодом Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія та Іспанія вирішили долучилися до гарантій G7. Вони пообіцяли надавати Україні сучасну військову техніку та підтримувати ініціативи щодо навчання українських солдатів, щоб забезпечити довгострокову безпеку, стримати російську агресію та зміцнити економічну стабільність та стійкість нашої країни.

Зеленський озвучив деталі зустрічі з Байденом

Український президент Володимир Зеленський під час переговорів з американським колегою Джозефом Байденом обговорив питання озброєння та вступу України в НАТО. За словами Зеленського, зустріч була щонайменше вдвічі довша, ніж планувалося, і саме така змістовна, як потрібно. “Усі теми: тривала підтримка, зброя, політика, НАТО. Чітко бачимо, як завершити цю війну нашою спільною перемогою”, – резюмував Зеленський і поядкував американському лідеру.

ЗСУ просунулися на Бахмутському напрямку – Маляр

Сили оборони України в середу, 12 липня, змогли просунутися на Бахмутському напрямку вперед. Тепер вони закріплюються на зайнятих рубежах. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона також повідомила, що ЗСУ в середу успішно стримували наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Маляр також додала, що на підвні Сили оборони України також продовжували наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Вночі ППО знищила 11 ударних дронів ворога

Вночі 12 липня війська РФ випустили по Україні 15 ударних безпілотників Shahed-136/131, сили ППО знищили 11 з них. Про це повідомило командування Повітряних сил ЗСУ. Усі ворожі дрони, які рухалися у напрямку Києва були знищені.

Разом з тим, ворог уразив один із об’єктів нежитлової інфраструктури в Черкаському районі. На місці атаки виникла пожежа. Двох потерпілих із опіками госпіталізували.

Справа про хабар: нардепку Марченко виключають з фракції СН

Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив про призупинення членства народної депутатки Людмили Марченко у фракції. Він додав, що на найближчому засіданні фракції членство Марченко буде припинено остаточно. Перед цим НАБУ оприлюднило частину доказів, зокрема розмови фігурантів, де обговорюються деталі махінації. На відео зафіксовано також момент передачі грошей помічницею нардепці та як Марченко намагалась позбутися речових доказів, викинувши долари за паркан свого обійстя. Жінок звинувачують у тому, що за хабар 5300 доларів вони допомагали чоловіку незаконно виїхати за кордон.

В Україні стрімко сповільнилася інфляція – НБУ

Інфляція в Україні за підсумками першого півріччя стрімко сповільнилася, завдяки заходам НБУ із забезпечення курсової стійкості, повідомила прес-служба НБУ. Нацбанк зазначає, що в першому півріччі 2023 року споживча інфляція в червні сповільнилася до 12,8% з 15,3% у травні. Потенціал до зниження інфляції, хоч і помірнішими темпами, зберігається й надалі.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button