Вчені розгадали таємницю календаря майя
У новому дослідженні вчені з’ясували, що календар майя насправді пов’язаний із рухом планет.
Дослідники розкрили складну систему календаря майя, які об’єднали астрономію та хронометраж, щоб створити свою власну систему обчислення. Про це повідомляє IFLScience.
За словами експертів, загадковий календар майя можна використати для відстеження руху планет протягом 45-річного періоду.
Також вчені зазначили, що календар давніх людей набагато складніший за нашу відносно просту систему днів, місяців і років. Вони використовували непросту серію взаємопов’язаних циклів, включаючи 260-денне священне обчислення, відоме як “цолькін”, і 365-денний світський календар, або “хааб”.
Ці два цикли синхронізувалися раз на 52 роки, утворюючи загальний календарний період, що називається календарним колом.
Крім того, дослідники знайшли написи, що свідчать про існування ще одного циклу, який тривав 819 днів. Аналіз цих текстів показав, що кожна дата в цьому циклі була пов’язана з однією з чотирьох сторін світу. Для завершення всього періоду потрібно чотири етапи по 819 днів. Тобто один цикл тривав приблизно дев’ять років.
Дослідники давно підозрювали, що цей цикл може бути пов’язаний із синодичним періодом планет, який означає тривалість часу, який потрібен кожній планеті, щоб повернутися в те саме положення на небі, якщо дивитися із Землі. Меркурій, наприклад, має синодичний період 117 днів, який при множенні на сім ідеально вписується в число 819.
Згідно з новим дослідженням, 20 циклів по 819 днів дають загалом 16 380 днів (приблизно 45 років). Їх можна поділити так, щоб вони відповідали синодичним періодам кожної планети. Таким чином, 20 періодів по 819 днів збігаються із циклом майя.
Раніше повідомлялося, що дослідники розшифрували стародавній манускрипт, який був написаний Клавдієм Птолемеєм.
У Мексиці знайшли півтисячі невидимих комплексів стародавніх майя
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news