Україна

ЗСУ отримали броньовані медичні машини (фото)

Збройні Сили України отримали партію нових броньованих медичних машин на базі МТ-ЛБ від науково-виробничої компанії «ВК Система», передає 1NEWS з посиланням на портал Ukrainian Military Pages.

Зазначається, що виробництво медичних МТ-ЛБ-С відбувається у рамках державного оборонного замовлення на 2015-2019 роки.

У кормовій частині машини встановлена лебідка з електроприводом, тросом якої можна витягати поранених або постраждалих з важкодоступних зон або тих, які під вогнем.

Збільшена висота десантного відсіку забезпечує розміщення в машині поранених на ношах у два яруси.

Машина розроблена на базі багатоцільового легкого броньованого тягача в 2014-2015 роках.

Упродовж 2016-2017 років закупили 30 одиниць МТ-ЛБ-С.

Загалом же контрактом передбачено придбання для потреб Збройних Сил України 120 медичних машин.

Після початку бойових дій на сході України навесні 2014 року зросли потреби Збройних Сил України в техніці для евакуації поранених і травмованих військовослужбовців.

Проект санітарної машини на базі МТ-ЛБ почали розробляти в кінці 2014 року. У 2015 році київська компанія ТОВ НПК «ВК Система» в ініціативному порядку розробила і представила зразок броньованої медичної машини для Збройних Сил України, який завершив випробування восени 2015 р.

На початок листопада 2015 року було виготовлено один досвідчений екземпляр бронемашини і розпочато виготовлення трьох серійних машин.

Наприкінці 2015 року броньовану медичну машину МТ-ЛБ-С офіційно прийняли на озброєння Сухопутних військ Збройних Сил України.

МТ-ЛБ З призначена для надання долікарської допомоги і транспортування поранених і тяжкопоранених із важкодоступних районів, зон аварій, стихійних лих і бойових дій.

Порівняно з МТ-ЛБ, внутрішній обсяг корпуса машини істотно збільшений (за рахунок збільшення висоти десантного відділення).

Також бронемашина оснащена:

  • обладнанням для надання першої медичної допомоги (медикаменти, перев’язувальні матеріали та джгути, шини для іммобілізації, кисневий інгалятор КІ-4.02),
  • лебідкою з електроприводом і довжиною троса 50 метрів (для витягування поранених через прострілюються ділянки місцевості),
  • п’ятьма ношами.

Екіпаж бронемашини – дві або три людини (командир машини, механік-водій і за потреби – санітар).

Крім того, бронемашина може приймати від чотирьох до восьми поранених (чотирьох лежачих «важких» поранених або до восьми легкопоранених у сидячому положенні).

До кінця 2016 року компанія-виробник розробила варіанти модернізації бронемашини (посилення бронювання і заміна силової установки на новий дизельний двигун).

Вартість однієї машини становить понад 2,5 млн грн.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close