Україна

ЗСУ отримали американські прилади нічного бачення (фото)

Сполучені Штати Америки передали для Збройних сил України 2,5 тисячі монокулярів нічного бачення AN/PVS-14 на загальну суму $5,8 млн., інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Офіційна церемонія передачі приладів відбулася у середу у Києві за участю посла в Україні Марі Йованович та начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ генерала армії Віктора Муженка.

“Для мене дуже велике задоволення бути сьогодні тут для передачі 2500 приладів нічного бачення нашим партнерам – Збройним силам України. З ними загальна кількість приборів нічного бачення, які ми надали, збільшилася майже у 2 рази”, – заявила посол.

Вона підкреслила, що завдяки цим приладам ЗСУ зможуть “залишатися пильними та гарантувати безпеку українського народу в нічний час”.

“Тепер всі ворожі сили, які загрожують українській державності, не зможуть ховатися під покровом ночі. Ми вже бачили, як прилади нічного бачення ефективно використовуються під час дій Збройних сил України на сході країни. Вони були опановані українською стороною у межах спільних підготовчих зусиль”, – сказала Йованович.

Американський дипломат підкреслила, що прилади нічного бачення є дуже важливим елементом посилення обороноздатності України. Однак це лише невелика частина із загального обсягу оборонної допомоги, яку США надали Україні, що сягає 850 мільйонів доларів.

“Сполучені Штати надають цю допомогу Україні тому, що ми віддані допомозі у захисті суверенітету та територіальної цілісності України. Це означає збільшення можливостей Збройних сил України, підготовку та перепідготовку військовослужбовців, надання обладнання, а також допомога у реформуванні ЗСУ”, – заявила вона.

Прибори нічного бачення було надано українській стороні на безоплатній основі відповідно до Програми сприяння безпеці в Україні, яка здійснюється за підтримки уряду США.

Начальник Генштабу Віктор Муженко подякував уряду США та американському народу за допомогу, яка надається Україні у нелегкі для неї часи.

“Сполучені Штати – це стратегічний партнер України, і відсоток матеріальної допомоги Збройним силам від загальної допомоги, яка була надана ЗСУ, становить близько 90 відсотків”, – наголосив він.

За словами Муженка, передані прилади нічного бачення дадуть змогу оснастити щонайменше 10 батальйонів ЗСУ.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close