Україна

Змінюються правила покупки валюти

За кілька років дозволили купувати валюту в мережі, збільшили ліміти, дозволили платити в іноземній валюті іноземця, інформує 1NEWS з посиланням на OBOZREVATEL.

Курс на лібералізацію валютного ринку активно стартував ще в 2019-му, з прийняттям закону “Про валюті і валютні операції”. Пізніше його підкріпили низкою постанов НБУ. Наслідки послаблення в роботі з валютою торкнулися як бізнесу, так і фізичних осіб.

Наприклад, тепер валютою можна розплачуватися за великі покупки за кордоном (до 150 тис. грн.); виплачувати заробітні плати іноземцям в офіційних представництвах різних держав; нараховувати добові для закордонних відряджень. Крім того, торгувати валютою дозволили поштовим відділенням, кредитним спілкам і ломбардам.

З 17 січня 2021-го НБУ скасував ще ряд обмежень:

– Банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту у населення в терміналах самообслуговування.

– Переводити валюту за кордон і отримувати її можна, використовуючи цифрові паспорти в мобільному додатку “Дія”.

– Клієнтам юридичним і фізичним особам дозволили проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах “форвард” (контракт на продаж в майбутньому).

“Форвард – це класичний інструмент для хеджування валютного ризику або для заробітку на коливаннях курсів валют, – розповідає виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. – Наприклад, для компанії, яка закуповує сировину за кордоном, валютний форвард дозволяє заздалегідь визначити обмінний курс і виключити ризик несподіваних втрат через коливання ринкового курсу в день майбутньої покупки. Фізичні особи рідко потребують подібному хеджуванні (наприклад, для оплати навчання або лікування за кордоном), але можуть використовувати форварди для заробітку. Однак коливання курсу можуть приводити і до збитків”.

 

 

Останні новини

Back to top button