Україна

Змінено вимоги до перевезення дітей у транспорті

Кабінет Міністрів посилив вимоги до перевезення дітей в транспортних засобах, повідомляє 1NEWS з посиланням на прес-службу Кабміну.

Відповідну постанову уряд схвалив на засіданні 24 лютого.

Схвалені зміни до ПДР:

  • визначають особливі вимоги до установлення дитячих утримуючих систем в транспортних засобах (наприклад, щоб автокрісло відповідало зросту дитини);
  • визначають перелік транспортних засобів, щодо яких допустимі виключення норми використання дитячих утримуючих систем (наприклад, автобуси, карети швидкої, інший спеціалізований транспорт);
  • замінюють термін «спеціальні засоби», який застосовується у чинних ПДР на термін «дитяча утримуюча система».

«Безпека на дорозі – це пріоритет №1. Особливо, якщо це питання стосується наших дітей. В Україні вже посилена відповідальність водіїв за порушення правил перевезення дітей не в автокріслах. І ми продовжуємо вдосконалювати законодавство, запозичуючи та імплементуючи ключові європейські підходи та правила у підвищенні безпеки цих перевезень», – наголосив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Крім цього, задля адаптації національного законодавства до актів ЄС пропонується замість терміну «спеціальні засоби» застосовувати термін «дитяча утримуюча система» та надати йому визначення відповідно до Правил Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй.

Дитяча утримуюча система – обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому знаходиться, шляхом обмеження рухливості її тіла.

Останні новини

Back to top button