Україна

Змінено правила ведення касових операцій

Національний банк України (НБУ) вніс зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу регулятора.

Як зазначається в повідомленні на веб-сайті НБУ, відповідні зміни затверджено постановою центробанку від 24 травня 2018 року №54 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, яка набуває чинності з 1 червня.

Згідно з документом, для суб’єктів господарювання передбачено перехідний адаптаційний період до 30 червня 2018 року, протягом якого суб’єкти господарювання можуть використовувати у своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданих і прийнятих старшим касиром готівки й акта про результати інвентаризації наявних коштів.

При цьому суб’єкти господарювання мають розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси.

Документ також нормує особливості оприбуткування готівки в касах суб’єктів господарювання, а саме: оприбуткування готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами та веденням касової книги.

Крім того, нормуються особливості оприбуткування готівки в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) та веденням книги обліку доходів і витрат; оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або книги обліку розрахункових операцій (КОРО) без ведення касової книги.

Нагадаємо, НБУ визначився з банками, яким дозволено виплачувати пенсії та зарплати бюджетникам.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close