Україна

ЗМІ: мешканці ОРДЛО, які бажають отримати паспорт РФ, повинні стати на військовий облік

Мешканці окупованої частини Донбасу, які бажають отримати паспорт РФ, отримують всередині документа “печатку” про військове зобов`язання. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Зазначається, що громадяни України, які проживають на окупованих районах Донецької і Луганської областей, за бажання отримати паспорт РФ, повинні були спочатку отримати паспорт псевдореспубліки.

Після отримання громадянства “республіки”, вони повинні були стати на військовий облік і там вже отримати повістку.

У самопроголошеній так званій “ДНР” існує закон про військове зобов`язання, який передбачає проходження служби у військових формуваннях для громадян псевдоресубліки.

Крім того, акцентується увага на тому, що наявність у громадянина псевдореспубліки подвійного громадянства не звільняє його від виконання військового обов’язку.

Раніше країни ЄС в Раді Безпеки ООН – Німеччина, Франція, Великобританія, Бельгія, Польща, а також колишні члени – Швеція, Італія і Нідерланди заявили, що указ президента РФ Володимира Путіна, згідно з яким спрощується процедура отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської обл., підриває суверенітет України.

Нагадаємо, що 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, згідно з яким спрощується процедура отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. Заяви на вступ у громадянство РФ, які надходять від жителів ОРДЛО, повинні розглядатися не більше трьох місяців з моменту подачі.

Україна звернулася до Ради безпеки ООН після спрощення Росією процедури отримання громадянства РФ. Представник України при ООН Володимир Єльченко назвав це зухвалим кроком, який суперечить мінським домовленостями.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close