Україна

ЗМІ: іранські військові переплутали літак з ворожим американським об’єктом

Іранські військові переплутали український пасажирський літак авіакомпанії МАУ з ворожим американським об’єктом. Про це пише The Guardian.

“Схоже, що іранський гарнізон, що знаходиться на захід від аеропорту, прийняв літак за ворожий американський об’єкт”, – стверджують автори.

Як йдеться в статті видання, о 6:15 ранку в районі аеропорту Тегерану американська система раннього виявлення пусків балістичних ракет зафіксувала характерні особливості знову запущених ракет. Після чого американські супутники зафіксували інфрачервоний спалах – вибух.

За словами офіційних осіб США, іранська зенітна батарея випустила дві російські ракети. Американські супутники зафіксували інфрачервонийспалах: вибух.

Ймовірно запущені ракети Тор-М1 Тегеран купив у Москви у 2005 році. Дальність їх дії сягає 12 кілометрів.

Служба безпеки України розглядає дві “пріоритетні” версії авіакатастрофи літака рейсу PS752 в Ірані: потрапляння ракети й теракт.

Цікаво, що британське видання пише про те, що спочатку президент України Володимир Зеленський заявив, що літак впав в результаті аварії. Через кілька годин його уряд видалив цю заяву.

Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.

Іран визнав, що збив український літак.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close