Україна

ЗМІ дізналися, як Україна вирішує питання нестачі запчастин


ЗМІ дізналися, як Україна вирішує питання нестачі запчастин

WSJ зазначає, що ЗСУ використовують вцілілі деталі підбитих систем, а іноземні зброярні готові проводити ремонт в Україні.

Україна на тлі дефіциту необхідних деталей виробляє власні запчастини для західного озброєння. Зокрема, ЗСУ розбирають частину гармат для отримання життєво важливих компонентів та використовують вцілілі деталі від підбитих систем. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal в середу, 28 лютого.

Україна нині експлуатує значну кількість різних західних систем озброєння, компоненти яких не завжди взаємозамінні. За словами українських інженерів, вони не отримують необхідну кількість запчастин від Заходу. Запчастини зі США надаються в межах пакетів допомоги, тому, якщо нових угод про фінансування не буде досягнуто, потік американських компонентів може вичерпатися.

Потреба в запчастинах така, що українські солдати іноді платять за них самі. Хоч США і заявили, що мають намір надати на три місяці запасні частини для обладнання, відправленого в Україну, згідно з опублікованим звітом. Пентагон не має плану технічного обслуговування наданих Україні Bradley, Stryker і Abrams. Пошкоджені німецькі танки Leopard доводиться вивозити на ремонт за кордон.

Частина європейських виробників зброї прагнуть перемістити свої ремонтні центри ближче до місця боїв, щоб прискорити процес ремонту. Британська компанія BAE Systems, що виробляє M777, заявила, що веде переговори про ремонт своєї зброї в Україні. Німецька Rheinmetall, що виробляє деталі для танка Leopard, також заявила, що планує почати ремонт своїх машин в Україні.

Як відомо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України – переважно на військову допомогу. Але рішення Сенату недостатньо для виділення грошей – законопроєкт має пройти Палату представників.

Згодом, 15 лютого, спікер Палати представників Конгресу достроково завершив робочий тиждень і оголосив майже двотижневу перерву, так і не розглянувши законопроєкт про допомогу союзникам. Це питання тепер можуть винести у Конгрес у середині березня.

Крім того, 28 лютого, Байден зустрівся з лідерами Конгресу. Політики обговорили питання допомоги України.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button