Україна

Журналіст Бабченко – живий

Російський журналіст Аркадій Бабченко – живий, це була спецоперація Служби безпеки. Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак на брифінгу.

“Я міг би принести співчуття родині Аркадія Бабченка, але не буду цього робити. Навпаки, сьогодні я привітаю Аркадія з третім днем народження і запрошую його до зали”, – сказав Грицак та запросив Аркадія до зали, повідомляє “Українська правда“.

Інформацію підтвердив сам Бабченко.

“До мене прийшли місяць тому люди сказали, що “є на тебе замовлення”. Вартість 40 тисяч доларів, показали документи мої, мої паспортні дані, мою фотографію, яка є тільки в моєму паспорті і тільки в паспортному столі … Добути інформацію цю могли тільки спецслужби (РФ, – ред.)”, – повідомив Бабченко, пише РБК-Україна.

“Я поки ще живий. Не дочекаються”, – додав журналіст.

Він попросив вибачення у всіх за те, що змусив пережити “все це”. Окремо він попросив вибачення у своєї дружини і подякував СБУ за те, що зберегли йому життя.

“Я не знаю про що говорити. Тут було без варіантів”, – сказав Бабченко.

Голова СБУ також додав, що СБУ дізналась про замовлення вбивства заздалегіть і тому пішла на його інсценування. За його словами, для організації вбивства російські спецслужби завербували громадянина України Г. Той, у свою чергу, доручив виконання злочину своєму знайомому, який брав участь в антитерористичній операції на сході України. За це він запропонував кілеру 30 тисяч доларів, 15 з яких видав відразу в якості завдатку.

Грицак заявив, що сам Г. отримав від росіян платню у сумі 10 тисяч доларів.

Голова СБУ розповів, що це вбивство було лише одним елементом великої спецоперації із знищення опозиційних росіян, насамперед, журналістів і блогерів, які критикують російську владу.

На брифінгу також присутній Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Аркадій Бабченко на скріншоті трансляції “Громадського”

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що журналіста Аркадія Бабченка вбили 29 травня у під’їзді власного будинку у Києві.

Цю інформацію підтверджували колеги журналіста, а також Національна поліція України. “Любителів затримують на місці злочину. Цей злочин вчинений навмисно невідомими особами. Якби все так було легко, ми б, мабуть, уже звітували про затримання особи, яка причетна до вчинення вказаного правопорушення”, – наголошував голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Низка народних депутатів, зокрема колишній радник голови МВС Антон Геращенко, депутат-радикал Ігор Мосійчук та інші висловлювали думку, що це вбивство має російський слід.

Журналістська спільнота зі вчорашнього дня почала проводити власне розслідування, а сьогодні 30 травня о 19:00 активісти та журналісти повинні були зібратися на Майдані Незалежності. До Посольства Росії в Україні деякі активісти принесли портрети Бабченка на знак вшанування.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close