Україна

Землі на Жуковому острові повернули громаді Києва

Суд повернув територіальній громаді Києва земельні ділянки природно-заповідного фонду вартістю понад 9,5 млн грн на острові Жуків, повідомляє 1NEWS з посиланням на Офіс генерального прокурора.

“Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу генерального прокурора у Київському апеляційному суді домоглася повернення територіальній громаді м. Києва чотирьох земельних ділянок природно-заповідного фонду вартістю понад 9,5 млн грн”, – ідеться у повідомленні.

Прокуратура звернулася до суду з позовом в інтересах держави в особі Київської міської ради до фізичної особи, якій безоплатно передано для забудови землі ландшафтного заказника «Жуків острів», що мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення.

Відповідно до законодавства, на таких землях забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає на стан природних комплексів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Острів Жуків входить до однієї із найбільших заповідних зон Києва, де зусиллями екологів збережена у первинному вигляді природна екосистема – ареал проживання багатьох представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України.

Незважаючи на неможливість передання таких земель у приватну власність для забудови, Голосіївський районний суд Києва в задоволенні позовних вимог прокурора відмовив.

Офіс генпрокурора незаконне судове рішення оскаржив до Київського апеляційного суду, який, погодившись із доводами прокуратури, скасував рішення суду та ухвалив нове про повернення ділянок територіальній громаді Києва.

 

 

 

Back to top button