Україна

Зеленський зустрівся з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами


Зеленський зустрівся з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

Глава держави провів зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни.


Президент Володимир Зеленський провів зустріч із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Учасницею цієї групи є зокрема шведська екоактивістка Грета Тунберг. Про це повідомив Офіс президента в четвер, 29 червня.
 
Також до цієї групи входять ексміністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європарламенту Гайді Гаутала, колишня президентка Ірландії Мері Робінсон.
 
Глава держави привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву росіянам дамби Каховської ГЕС. А також до загибелі людей в окупованих населених пунктах внаслідок катастрофи, де окупанти не здійснювали евакуацію із затоплених територій.
 
“Важливо запропонувати комплекс конкретних заходів, як можна допомогти українцям із тимчасово окупованих населених пунктів. Це наші люди, які мають одержати необхідну підтримку в такий важкий момент”, – наголосив президент.
 
Грета Тунберг подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.

 Грета Тунберг. Фото: Офіс президента України

 
Вальстрем зазначила, що важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи.
 
За її словами, йдеться зокрема про оцінку шкоди, завданої довкіллю внаслідок російської агресії, притягнення Росії до відповідальності за скоєні екологічні злочини та компенсацію збитків, а також розробку планів відновлення довкілля в Україні та перехід до “зеленої” економіки.

Робінсон відзначила великі зусилля, яких докладає Україна до подолання екологічних проблем під час війни. А Гаутала зауважила, що вторгнення Росії в Україну продемонструвало тяжкість злочинів проти довкілля протягом усієї війни.

Нагадаємо, напередодні в Україну прибула місія Програми ООН з довкілля (UNEP), яка має оцінити екологічні наслідки від підриву Каховської ГЕС.

За попередніми розрахунками, збитки екології України від підриву росіянами Каховської ГЕС перевищують 1,5 млрд доларів.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button