Зеленський зробив заяву про допомогу з боку США
Якщо мова йтиме про альтернативу американській допомозі, це означатиме, що США не є стратегічним партнером України. Наша держава не розглядає такого варіанту, зазначив Володимир Зеленський.
Україна розраховує на позитивне рішення Конгресу США щодо пакету допомоги на сумум понад 60 млрд доларів. Цей законопроєкт є життєвоважливим для нашої держави, сказав український президент Володимир Зеленського під час спільної пресконференції з віцепрезидентом США Камалою Гарріс в Мюнхені у суботу, 17 лютого.
“Ми дуже розраховуємо на позитивне рішення Конгресу. Для нас цей пакет життєвоважливий. Ми не розглядаємо сьогодні альтернативи, бо розраховуємо, що США залишаться нашим стратегічним партнером”, – сказав він.
За словами Зеленського, якщо мова йтиме про альтернативу допомозі, це означатиме, що США не є стратегічним партнером України. Тому наша держава не розглядає жодних альтернатив.
“Чи цей пакет шлях до перемоги? Ні. Цього не достатньо. Шлях до перемоги це люди, моральний дух воїнів, пакети підтримки, санкції. Це велика союзницька робота. І не раз на квартал, а робота щоденна. Але цей пакет – це точно шлях вперед”, – підкреслив президент.
У свою чергу Камала Гарріс запевнила, що у США є лише один план – план А, який полягає в тому, аби підтримувати Україну усім, що їй необхідне.
“У нас план тільки один – А. Забезпечити Україні те, що необхідно. Я переконана, що пакет додаткової допомоги буде проголосовано. Впевнена, що є консенсус двох партій. І має бути наша відповідь – залишитися зі своїми друзями”, – заявила вона.
Також Зеленський висловився щодо угоди про гарантії безпеки зі США.
“Я впевнений, що у нас буде дуже потужний документ, але ми домовилися, що ми маємо сфокусуватися на тому, що потрібно зараз. Тому ми зараз фокусуємось на роботі з Конгресом США, а після цього перейдемо до гарантій безпеки”, – заявив президент.
Нагадаємо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України – переважно на військову допомогу. Але рішення Сенату недостатньо для виділення грошей – законопроєкт має пройти Палату представників.
Але 15 лютого спікер Палати представників Конкресу Майк Джонсон достроково завершив робочий тиждень і оголосив майже двотижневу перерву, так і не розглянувши законопроєкт про допомогу союзникам. Це питання тепер можуть винести у Конгрес у середині березня.
Президент США Джо Байден різко висловився щодо перерви, на яку пішли конгресмени, не розглянувши законопроєкт про допомогу Україні.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp