Україна

Зеленський збирається призначити Саакашвілі «головним реформатором» з розширеними повноваженнями

У середу, 6 травня, Володимир Зеленський підпише указ про призначення колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі на посаду секретаря Національної ради реформ, головою якої є глава держави. Про це з посиланням на джерела повідомив журналіст Юрій Бутусов, передає 1NEWS.

За даними журналіста, Зеленський розширить повноваження Саакашвілі. Зокрема, він отримає право брати участь у засіданнях Кабінету міністрів. Також буде уточнена періодичність зборів Нацради – не рідше 1 разу на місяць.

“Тобто Зеленський дає Саакашвілі державний статус, майданчик для озвучування ініціатив або критики, яку Саакашвілі зможе модерувати, ну, і необмежені тепер можливості коментувати будь-які державні питання на телеканалах. Так, статус віце-прем’єра, який Саакашвілі відмовилися давати депутати, більш значимий, але доступ до інформаційного простору забезпечений прекрасний”, – пише Бутусов на своїй сторінці у Facebook.

За словами Бутусова, призначення Саакашвілі – “це знаковий хід” з точки зору дипломатії.

“Це важливий сигнал – призначити на посаду, нехай і символічну, особистого ворога Путіна. З точки зору дипломатії – це знаковий хід. Одночасно Зеленський визнав, що вироки судів Грузії щодо Саакашвілі Україна вважає не дійсними. Демарші грузинського керівництва Зеленський залишив без відповіді”, – додав журналіст.

Бутусов також повідомив про найближчі плани Саакашвілі, які стали йому відомі від джерел, близьких до екс-президента Грузії. Він нібито не планує в перший час якихось різких політичних рухів, конфліктів.

“Його завдання – визначити свій порядок денний. Глобально це будуть теми, пов’язані з дерегуляцією. Зеленський не визначив якоїсь чіткої стратегії для Саакашвілі, тому руки у екс-президента Грузії розв’язані”, – резюмував журналіст.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button