Україна

Зеленський заявив, що в Україні зменшилася кількість олігархів: мінус Медведчук

Процес деолігархізації в Україні триватиме, допоки всі олігархи не стануть просто представниками великого бізнесу. Реформи, які проводяться у країні, мають на меті зробити Україну зрозумілою світові та забезпечити громадянам заможне й комфортне життя. Про це написав Президент України Володимир Зеленський у своїй колонці для видання «Фокус», повідомила 1News прес-служба Офісу Президента.

фото 1News

За його словами, починаючи з 1990-х років, в Україні сформувався прошарок «обраних» – людей, які, скориставшись ситуацією, сконцентрували у своїх руках політичні, фінансові, промислові та медійні ресурси і які й донині фігурують у списках найбагатших українців. І відносини в державі ця група людей моделювала для себе, з огляду на власні інтереси. А решта суспільства мала просто змиритися з таким станом справ.

«Відверто скажу, держава, де є подібна нерівність, точно не зможе бути комфортною та конкурентною. Абсолютна більшість українців не вважала таку ситуацію справедливою», – наголосив Президент.

Ця суспільна незгода, на його думку, позначилася на підсумках президентських виборів 2019 року.

«Те, з яким красномовним результатом програв тоді один з олігархів, наочно демонструє, на що насправді розраховує суспільство. На інший державний світогляд. На інші принципи та правила життя в країні. На інший рівень суспільного діалогу. Дещо нам уже вдається. Наприклад, вперше за багато років не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук», – зазначив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що політик і бізнесмен Віктор Медведчук за допомогою законних інструментів був позбавлений можливості використовувати медіаактиви та державне майно для того, щоб відверто бити по країні й завдавати руйнівної шкоди національній безпеці.

«Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами. Це могли б зробити і влади, які були раніше. Якби хотіли. Але тоді вважалося, що олігархи – це вигідно, закономірно й гарантує стабільність», – зауважив Президент.

На його думку, політика деолігархізації полягає в тому, щоб позбавити таких осіб сконцентрованого медіаресурсу, непрозорого доступу до стратегічних активів, а також «даху» у владних структурах.

Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом українському суспільству буде представлений фундаментальний законопроект про деолігархізацію, який зафіксує системний погляд на цю проблему.

Нагадаємо, 13 травня Печерський суд відправив Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють у державній зраді.

До цього рішенням РНБО проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко були введені санкції, а телеканали, які пов’язують із нардепом від «Опозиційної платформи – За життя» були закриті.

Back to top button