Україна

Зеленський заявив, що право купувати землю матимуть лише українці

У пропонованій моделі земельного ринку передбачається, що право на купівлю і продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами.

“Земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Страшилки про китайців, про арабів чи про інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами — це маячня”, – запевнив Президент.

Водночас глава держави переконаний, що земля – це власність громадян, і у них нарешті повинне з’явитися “не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю”, тобто право володіти, користуватися та розпоряджатися землею.

Зеленський нагадав, що у 2001 році в законі, яким був накладений мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, прописано, що депутати повинні розробити прозорий механізм купівлі/продажу землі.

За його словами, за ці 18 років механізм так і не був прописаний, а з’явився “масштабний процвітаючий тіньовий ринок”.

“Це мільйон гектарів землі й десятки мільярдів гривень. І виграє, вибачте, від цього, не малий фермер, не простий селянин, а місцеві так звані “князьки”. Більше того, за цей час з 7 млн українців, які володіють землею, майже 1 млн громадян померли так і не отримавши від держави шансу стати заможними господарями своєї землі, не отримавши право власності”, – зазначив Президент.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close