Україна

Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект про позбавлення волі за брехню у деклараціях

Раніше Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект про позбавлення волі за брехню у деклараціях.

Відзначимо, що документ зареєстровано за номером 4651, – інформує 1NEWS.

Його офіційна назва – Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Текст законопроекту та пояснювальна записка наразі відсутні.

Раніше Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації. Зокрема, передбачається подача у парламент законопроекту про повернення за брехню у деклараціях покарання у вигляді позбавлення волі.

Йдеться про рішення РНБО “Про проект Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”.

Згідно з рішенням, РНБО схвалила цей законопроект та рекомендувала Главі держави подати його на розгляд до Верховної Ради як невідкладний.

Проект закону передбачає повернення покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації.

Законопроектом пропонується внести зміни у статтю 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації), передбачивши, що умисне внесення недостовірних відомостей до декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо суб’єкт декларування умисно вніс недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Окрім того, законопроектом пропонується внести зміни до статті 366-3 Кримінального кодексу (неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), згідно з якими за умисне неподання декларації передбачається карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Нагадаємо, що 30 грудня 2020 року набув чинності закон №1074-IX про повернення покарання за брехню у декларації, однак, у “легшій” формі, ніж було раніше.

Документ усуває прогалини в законодавстві, що виникли у зв’язку з рішенням Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року, та забезпечує можливості притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Закон не передбачав позбавлення волі за недостовірне декларування чи неподання декларації.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button