Україна

Зеленський вніс до Верховної Ради проект звільнення глави Нацбанку

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку, повідомляє 1News з посиланням на сайт парламенту.

«Відповідно до пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України вношу подання про звільнення Я. Смолія з посади Голови Національного банку України. Оголошувати це подання уповноважую Представника Президента України у Верховній Раді України Р. Стефанчука», – зазначається у поданні.

Нагадуємо, 1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав заяву про відставку через «систематичний політичний тиск».

«Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами», – пояснив своє рішення Смолій.

Міжнародний валютний фонд вже відреагував на заяву Смолія, відзначаючи здобутки Нацбанку під його керівництвом Якова Смолія та очікучи, що його наступник також забезпечить незалежність НБУ.

«Ми зауважили заяву про звільнення, подану головою НБУ Яковом Смолієм. Під його керівництвом, в Україні будо досягнуто істотних звершень у забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці.  Саме тому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови», – йдеться у повідомленні фонду.

В той же час Посли країн «Великої сімки» (G7) також прокоментували заяву про звільнення голови Нацбанку Якова Смолія.

На їхню думку, незалежність НБУ є фундаментальним досягненням для України. Саме це сприяло зростанню та врятувало збанкрутілий банківський сектор.

Посли закликали «не підривати цю інституцію, оскільки це ставить під загрозу проведення та підтримку реформ в Україні».

В свою чергу п’ятий президент Петро Порошенко та партія «Європейська солідарність» закликали Президента України Володимира Зеленського відкликати подання постанови про звільнення глави Нацбанку Якова Смолія.

«Ми негайно скликали брифінг, щоб напряму звернутися до Володимира Олександровича. Відкличте заяву. Поверніть її Смолію без розгляду. Як зараз висловився один із інвесторів це буде ситуація, коли піде останній дорослий, залишивши в будинку України підлітків, які знаходяться під впливом алкоголю із сірниками», – говориться у заяві.

Також Порошенко закликав Якова Смолія відкликати свою заяву про відставку.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close