Україна

Зеленський відсторонив від посади голову Конституційного суду України

Олександра Тупицького відсторонили строком на два місяці

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного суду (КСУ) строком на два місяці.

Про це повідомляє 1NEWS.

Зазначається, що Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

“Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи”, – наводить слова Зеленського його пресслужба.

Наголошується, що рішення ухвалене після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора, підписаного виконувачем обов’язків генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Свою позицію щодо цього рішення Офіс президента пояснює тим, що клопотання скероване на виконання Кримінального процесуального кодексу, у статті 154 якого передбачається, що посадові особи, призначені президентом, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, і рішення ухвалює президент.

“Це не звільнення, це не припинення його повноважень судді, це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154. (…) Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто президент України діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці”, – заявив представник президент у КСУ Федір Веніславський.

Як повідомляв Офіс генпрокурора, Тупицький підозрюється у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні завідомо неправдивих показань свідка.

У Конституційному суді проведуть спеціальне пленарне засідання через указ президента України Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ на два місяці.

У пресслужбі суду повідомили, що незалежність судді Конституційного Суду України забезпечується, у тому числі “особливим порядком та підставами припинення повноважень, звільнення судді Конституційного Суду України з посади у порядку, визначеному Конституцією України”.

“Рішення про звільнення судді Конституційного Суду України з посади з підстав, визначених частиною другою статті 149-1 Основного Закону України, ухвалюється виключно Конституційним Судом України на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього”, — йдеться у повідомленні.

Тому, додали у пресслужбі, з цього приводу буде призначено спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду України.

Нагадаємо, положення щодо призначення суддів КСУ, а також припинення їхніх повноважень визначені безпосередньо в Конституції України. Норм про відсторонення суддів КСУ від посади у розділі ХІІ Конституції “Конституційний суд України” не міститься. Також процедура відсторонення судді КСУ від посади не згадується у законі України про Конституційний суд.

Джерело: Німецька хвиля

One Comment

  1. Про яку конституційну державу “Україна” може йти мова, якщо т.н. “ГАРАНТ КОНСТИТУЦІЇ” діє як самодержець. Виникає закономірне питання – навіщо Україні потрібен ПРЕЗИДЕНТ?, якщо він незважаючи на прямі вимоги КОНСТИТЦії УКРАЇНИ прийма політичні рішення, які тільки шкодять державі.

Back to top button