Україна

Зеленський: українська влада готова до діалогу з мирними жителями Донбасу

Україна ініціює створення громадської діалогової платформи “Мир Донбасу”, до якої мають бути залучені як мешканці тимчасово окупованих територій, так і ті, хто був змушений покинути свій дім через бойові дії. Про це у ході виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба голови держави. Про це пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

За його словами, українська влада готова до діалогу з мирним населенням окупованих територій. Проте не може бути мови про діалог з тими, хто є невизнаним з точки зору міжнародного права, а отже, не може представляти місцеве населення.

“Я багато разів спілкувався зі звичайними людьми з тимчасово окупованих територій. Та об’єктивно голос Донбасу – це не тільки їхня думка. Це ще як мінімум півтора мільйона донеччан і луганців, які були змушені покинути свій рідний дім. Саме тому ми ініціювали створення громадської діалогової платформи “Мир Донбасу”, до якої вони мають бути залучені”, – сказав Зеленський.

При цьому президент додав, що учасники цієї платформи мають бути залучені до консультацій на мінському майданчику й брати активну участь в обговоренні свого майбутнього у складі єдиної України.

Нагадаємо, 14 лютого у Мюнхені стартувала 56-та конференція з питань безпеки. У ній беруть участь низка світових лідерів, в тому числі президент України Володимир Зеленський. Окрім виступу на самому заході у нього заплановано чимало двосторонніх зустрічей.

Back to top button