Україна

Зеленський та його оточення розправляються з усіма острівцями мовної свободи, – Медведчук

З 1 вересня російськомовні учні шкіл в Україні втратили можливість навчатися рідною мовою. Проте владі Зеленського, яка послідовно дотримується курсу Порошенка, спрямованого на розвал країни, цього замало. Вона демонстративно розправляється з усіма острівцями мовної свободи, які не встиг «розтоптати» режим Порошенка. Про це говориться у заяві голови політичної ради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука, повідомляє прес-служба політсили.

фото 1News

Як зазначає Медведчук, 31 серпня 2020 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов заступника прокурора Одеської області та визнав недійсним рішення Одеської міської ради про надання російській мові в місті статусу регіональної. Доводи про те, що позов є прямим втручанням прокурора у владні управлінські функції міста і міських представників, суд зневажливо проігнорував.

«Особливо цинічно таке рішення виглядає в Одесі, місті Пушкіна, Бабеля, Багрицького, Ільфа, Петрова та інших геніїв російського слова. Задля досягнення цієї мети, але тільки вже в масштабах всієї країни, мобілізовані медіа, націонал-радикали і навіть державний орган на чолі з «мовним омбудсменом» Тарасом Кременем, за яким вже давно і міцно закріпилося прізвисько «мовний шпрехенфюрер»», – вважає голова політради «Опозиційної платформи – За життя».

На його думку, влада Зеленського «кинула весь адміністративний ресурс і разом з численною «грантоїдською» армією цинічно взялася за знищення російської мови».

«Позицію щодо захисту російської мови зайняли міжнародні організації. Венеціанська комісія прямо заявила про те, що мовне питання є надзвичайно складною, делікатною і політизованою проблемою в Україні, і закликала взяти до уваги особливе місце російської мови в Україні на тлі існуючого в країні конфлікту. Минулого року український парламент ухвалив закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Моніторингова місія ООН з прав людини спеціально зазначила, що закон «не регулює використання мов меншин», що ставить під загрозу права меншин. Але ООН і Венеціанська комісія для нинішньої української влади не авторитет. Що вже говорити про 10-ту статтю Конституції України, яка гарантує «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України»», – нагадує Медведчук.

Як додає народний депутат, «українська влада всіляко перешкоджає вивченню російської мови, яка є однією з шести «планетарних», котра є офіційною робочою мовою ООН нарівні з англійською, арабською, іспанською, китайською та французькою».

«Курс Зеленського і його оточення, який є продовженням курсу Порошенка, спрямований не лише на розправу над конституційними правами українських громадян, але і на деінтелектуалізацію населення України, що призводить до деградації суспільства. Цей злочин проти українського народу, організований під керівництвом Зеленського, є дискримінацією російської мови, яку під час останнього Всеукраїнського перепису населення назвали рідною 29,6% громадян країни», – підсумовується у заяві голови політичної ради партії «Опозиційна платформа – За життя».

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close