Україна

Зеленський скасував військовий парад на День Незалежності

 Президент України має намір кошти на проведення параду до Дня Незалежності України 24 серпня виділити на премії українським військовослужбовцям.

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення не проводити військовий парад на День Незалежності, натомість 300 мільйонів гривень будуть спрямовані на премії військовослужбовцям.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Зазвичай 24 серпня, на День Незалежності України, у нас проходить військовий парад — помпезний і точно недешевий. Цього року замість параду краще ці гроші виділити нашим Героям. І ми ухвалили рішення виділити 300 мільйонів гривень військовим. Це — солдати строкової служби, курсанти, сержанти, офіцери — всі. І обов’язково — військові, які виконують завдання у зоні проведення операції об’єднаних сил”, — цитують в Офісі слова Зеленського.

Водночас, за даними прес-служби, Президент зазначив, що святкування Дня Незалежності України та вшанування Героїв з нагоди свята відбудеться у новому форматі.

Президент України Володимир Зеленський має намір кошти на проведення параду до Дня Незалежності України 24 серпня виділити на премії українським військовослужбовцям.

П’ятий президент України Петро Порошенко вважає, що рішення чинного очільника держави Володимира Зеленського скасувати військовий парад на День Незалежності є “не дуже далекоглядним”.

“Воєнний парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом. Про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно”, – цитуються в повідомленні слова Порошенка.

Але, як зазначає президент-попередник Зеленського, чинний верховний головнокомандувач Збройних сил України має “повне право приймати рішення – проводити парад чи ні”. “Це залежить від пріоритетів пана Зеленського”, – зазначив Порошенко.

Водночас п’ятий президент України привітав ідею направити зекономлені на параді гроші військовим.

“Я повністю вітаю ініціативу, щоб підтримати грошовим забезпеченням нашу армію”, – заявив він.

Нагадаємо, у перші роки після проголошення Незалежності, за правління Леоніда Кравчука, церемонії не проводились.

Перший військовий парад в Україні був проведений у 1994 році.

Зазначимо, що з 2010 по 2013 рік військові паради до Дня Незалежності не проводились.

Натомість із 2014 року вони стали щорічними.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Схожі записи

Close
Back to top button
Close