Україна

Зеленський розповів, як він просив Лукашенка видати Україні “вагнерівців”

Глава держави підтвердив, що така операція дійсно готувалась, проте не українськими спецслужбами

Президент України Володимир Зеленський розповів, що просив невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка видати Україні “вагнерівців” та заявив, що операція по них готувалась не в Україні.

Про це він розповів в інтерв’ю у програмі “VIP з Наталією Мосейчук”, – інформує 1NEWS.

“Востаннє ми спілкувалися з ним (Лукашенком — ред.) телефоном, до речі, раз ми говоримо про вагнерівців, це те, де я був залучений в цю тему. Це, коли вагнерівці були на території Білорусі, я зателефонував Олександру Григоровичу і сказав, що готовий передати повну інформацію відносно цих людей. Ми розуміли, які там прізвища, ми розуміли, хто вони такі. Я не пам’ятаю, передавав мені, здається, наш посол. Він мені сказав телефоном: “Я розумію, так, Дорогий Володимиру Олександровичу. Ви ж знаєте, як я до Вас ставлюся. Ти ж знаєш, як Білорусь любить Україну. Ти знаєш, що я тебе не підведу. У мене тут зараз не все спокійно. Я розберуся”, — розповів Зеленський.

Президент зазначив, що був впевнений, що він передасть Україні “вагнерівців”.

“Але потім відбулося те, що відбулося, і після цього це була моя остання з ним бесіда. На жаль, сьогодні відносини такі”, — сказав він.

Зеленський підтвердив, що така операція дійсно готувалась, проте не українськими спецслужбами.

“Ми з вами бачили, що відбулося в Білорусі, як посадили літак і чим це закінчилося. Чим закінчуються такі випадки, до якої ізоляції країни призводять такі спецоперації. Це точно не була наша операція. Я точно розумію, що ідея цієї операції — ідея інших країн і те, що Україну максимально затягували в це питання — правда. Те, що цього не відбулось, ще раз проводячи паралелі з Білоруссю, слава Богу, ми проявили питання суб’єктності в цьому важливому питанні”, — зазначив Зеленський.

29 липня 2020-го білоруські правоохоронні органи затримали 33 людини. Деякі з них були представниками ПВК “Вагнера”. Імена багатьох затриманих — у списку сайту “Миротворець”. Більшість з них, за даними сайту, воювали на окупованій частині Донбасу.

14 серпня 2020 року стало відомо, що затримані на території Білорусі 32 бойовики ПВК “Вагнера” були повернуті Російській Федерації.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що білоруська сторона залишила звернення Офісу Генерального прокурора про видачу затриманих в Україні без відповіді.

А також відреагував на передачу Білоруссю бойовиків ПВК “Вагнера” на територію Росії, відзначивши, що “це дивно, некоректно і точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах”.

У низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що СБУ і ГУР Міноборони нібито готували спецоперацію із затримання членів ПВК “Вагнера”, але “через доповідь президенту Зеленському та голові ОПУ Єрмаку” відбувся “витік інформації”, про яку “дізналися білоруські спецслужби” .

У Службі безпеки України спростували участь СБУ в так званій “вагнерівській спецоперації”, і назвали звичайним фейком.

Журналіст Bellingcat Хрісто Грозєв анонсував випуск розслідування про “вагнерівців” після літа. Він назвав ситуацію “прецедентом”, адже українські спецслужби фактично зробили “посміховисько” з російської розвідки, а тепер таку подію, з його слів, українська влада замовчує.

Джерело: УНН

Back to top button