Україна

Зеленський розповів про новий проект щодо деокупації Криму

Президент України Володимир Зеленський розповів про новий формат, завдяки якому має відбуватися координація зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Він має назву «Кримська платформа». Про це Глава держави розповів у своєму посланні до Верховної Ради, повідомляє кореспондент 1News.

фото 1News

«Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Повернули питання Криму в міжнародний порядок денний. Ми створюємо формат «Кримська платформа». Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь», – зазначив Зеленський.

Він додав, що для того, аби на «Донбас Арені» залунав український гімн, а над Кримом замайорів український прапор, «ми повинні ухвалювати рішення, які наблизять деокупацію». «Всі українці мають однаково розуміти, що буде після звільнення та повернення наших тимчасово окупованих територій. Досягнувши миру, ми розпочнемо безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом. Це пакет законів про перехідний період, насамперед – про відповідальність», – зазначив Президент.

Зеленський зауважив, що в цьому питанні існує велике поле для маніпуляцій. «Страшне слово «амністія» – не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта. І їм потрібен чіткий сигнал – не варто боятися, гідне майбутнє – тільки з Україною», – додав Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що для відбудови Донеччини та Луганщини, потрібні «особливі економічні умови». «Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже почалася», – розповів Президент, натякаючи на одне з питань, які він пропонує винести на всенародне опитування 25 жовтня.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close