Україна

Зеленський привітав з Днем Гідності та Свободи


Зеленський привітав з Днем Гідності та Свободи

Президент зазначив, що 10 років тому українці розпочали “нову сторінку боротьби” і визначили своє європейське майбутнє.

ВУкраїні сьогодні, 21 листопада, відзначають державне свято День Гідності та Свободи. З цієї нагоди президент Володимир Зеленський звернувся до громадян країни.

Він зазначив, що 10 років тому українці розпочали “нову сторінку боротьби” і визначили своє європейське майбутнє. Це свято встановлене на честь початку двох революцій – Помаранчевої та Революції Гідності.

“10 років тому українці провели свій перший контрнаступ. Проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього. Проти нашої неволі. 10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного”, – заявив Зеленський.

Президент додав, що тоді фактично “відбулася перша перемога у сьогоднішній війні”.

“Перемога небайдужості. Перемога хоробрості. Перемога Революції Гідності. Перемога народного спротиву, громадянського суспільства, подвигу Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся за свободу в столиці та інших регіонах.”, – сказав він.

За словами Зеленського, український народ уже подолав великий відрізок євроінтеграційного шляху, і якщо 20 років тому це була “романтична мрія”, 10 років тому – амбітна мета, то “сьогодні – це реалії, в яких вже неможливо зупинити наш рух уперед та подолання всіх обов’язкових стадій.

“Тож наш статус кандидата й подальші переговори про вступ мають неодмінно завершитися повноправним членством України в ЄС. І все це ми робимо попри війну. Коли наші люди захищають і себе, і Європу вже зараз”, – зазначив президент.

Глава держави наголосив, що в цій боротьбі не можна поступатися терору і шукати компроміси.

“Коли цивілізований світ починає шукати компроміси з терористами та йти на поступки тиранам. Тоді неодмінно програємо ми всі. Україна. Європа. Світ. Програємо, наївно думаючи, що з ними може бути нічия. Нічия неможлива”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, президент закликав міжнародну спільноту дати Росії сигнал про те, що світ не втомиться допомагати Україні.

Також повідомлялося, що Зеленський в інтерв’ю таблоїду The Sun заявив, що Росія хоче усунути його з посади президента України до кінця 2023 року.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button