Зеленський пояснив, чому Україна не в НАТО
Для деяких країн нинішня ситуація в Україні – не ескалація, зазначив Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський вважає принизливими і зрадницькими заяви, які лунають від деяких країн щодо можливої ескалації з боку Росії у разі вступу нашої держави в НАТО. Про це він сказав у вівторок, 22 січня, під час спільного з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском спілкування зі студентами у Києві.
“Україна не в НАТО, тому що деякі країни – скептики. Чого боїться ця група країн? Вони бояться ескалації з боку Росії. Це офіційне ствердження. Я зараз не можу сказати, які це країни. Але це звучить дуже образливо. Якщо вони кажуть, що буде ескалація з боку Росії, це говорить про те, що війна, яка зараз триває, не їхня. Тому я вважаю, що це принизливо і зрадницьки щодо України… Це говорить про те, що для них нинішня ситуація в Україні, де близько третини територій окуповано, де скільки людей загинуло, – не ескалація”, – заявив Зеленський.
За його словами, перемогти Росію можна буде тоді, коли всі “будуть на боці закінчення війни” і думатимуть про безпеку суспільства, а не “свою політичну безпеку”. Зеленський додав, що українська влада “бореться з їхнім скепсисом”.
У свою чергу Дональд Туск висловив думку, що позиція деяких лідерів у Європі, які не хочуть бачити Україну в НАТО, послаблює безпеку їхніх власних держав.
“Ніхто не сумнівається ні в Польщі, ні в Європі, ні в НАТО, що сьогодні українська армія є однією з найбільш підготовлених у світі до збройних дій, на жаль. Тому що війна змусила до таких змін”, – заявив він.
При цьому Туск підкреслив, що ключовою проблемою зараз є не оцінка саме української армії.
“Ми, поляки, добре розуміємо, що таке російська агресія і який це виклик… Кожен нормальний політик хотів би мати українську армію в організації, яка відповідає за безпеку його держави, – в НАТО. І НАТО було б, зрозуміло, набагато сильнішим, якби Україна стала членом Альянсу. І, між іншим, польський уряд переконує всіх скептиків, що це в інтересах кожного члена НАТО і що необхідно, щоб Україна якомога швидше стала членом НАТО”, – сказав прем’єр.
За словами Туска, “поляків не потрібно переконувати в цьому, тому що ми в Польщі добре знаємо, що безпека Польщі залежить прямо від того, як завершиться війна Росії проти України”.
Якщо ж, як наголосив польський прем’єр-міністр, йдеться про фундаментальні питання, пов’язані з безпекою України, Польщі, Європи та всього вільного світу, НАТО, то в інтересах цього світу, щоб Україна ввійшла до Альянсу.
“Якщо ти член НАТО, а я це доводжу одному європейському прем’єр-міністру, який кілька днів тому сказав, що він не хоче, щоб Україна стала членом НАТО. Хтось, хто є прем’єр-міністром європейської держави і не хоче України в НАТО, по-моєму, послаблює безпеку власної держави. І слід, щоб усі це зрозуміли. Хочеться безпечної Польщі, Угорщини, Німеччини, Франції, Словаччини, Румунії. Отже, в їхніх інтересах, щоб Україна була в НАТО”, – резюмував Туск.
Раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що виступає проти вступу України в НАТО, “тому що це буде фундаментом Третьої світової війни”.
А напередодні Фіцо порадив українцям віддати росіянам частину своїх територій, бо це начебто єдиний спосіб припинити війну.
У свою чергу генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявляв, що приєднання України до Альянсу не відбудеться, поки триває війна, але шлях до членства в майбутньому відкритий.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp