Україна

Зеленський попередив Захід про проблеми з біженцями


Зеленський попередив Захід про проблеми з біженцями

Глава держави попередив про непередбачувану реакцію біженців на припинення допомоги Україні.


Згортання допомоги Україні не лише продовжить війну, а може створити ризики для Заходу на його власній території. Про це в інтерв’ю The Economist заявив президент Володимир Зеленський.
 
Глава держави зазначив, що українці загалом поводилися добре і дуже вдячні тим, хто їх прихистив, і вони не забудуть тієї щедрості. Але при цьому “неможливо передбачити”, як відреагують мільйони українських біженців у країнах Європи на те, що їхню країну покинуть.
 
Зеленський впевнений, що це не було б “хорошою історією” для Європи, якби вона “загнала цих людей (біженців з України – ред.) у кут”.
 
Нагадаємо, за прогнозом Національного банку України, кількість українців, які перебувають за кордоном, у першому кварталі 2023 року становитиме 9 млн осіб. Повернення може розпочатися не раніше наступного року. За прогнозом НБУ, наприкінці 2025 року за кордоном залишатимуться 5,9 млн українців.

Всеєвропейське дослідження українців у Європі показало, що 49% опитаних людей, які переїхали після повномасштабного вторгнення РФ, не хотіли б залишитися жити за кордоном.

Мільйони за кордоном: як повернути українських біженців

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button