Україна

Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння

Закон відновлює і збільшує відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тисячі грн з позбавленням водійських прав на 10 років

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Про це інформує 1NEWS.

Закон відновлює і збільшує відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тисячі грн з позбавленням водійських прав на 10 років.

За третій випадок – конфіскація авто.

Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – штраф збільшено з 510 до 3400 грн, за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого.

Також збільшено штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ);

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Джерело: Офіс президента

Back to top button