Україна

Зеленський підписав закон про локалізацію

Створення 64 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4,2% у середньостроковій перспективі - вкрай важливий ефект, який очікується після набуття чинності закону про локалізацію

Президент України Володимир Зеленський підписав підтриманий парламентом законопроект №3739 “Про внесення змін до закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості”.

Про це інформує 1News.

Як повідомив співавтор закону, народний депутат Дмитро Кисилевський, у перший рік дії закону під час закупівлі продукції машинобудування буде потрібно щонайменше 10% української складової, кожного наступного року цей показник збільшуватиметься на 5%, доки не досягне 40%.

“Створення 64 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4,2% у середньостроковій перспективі – вкрай важливий ефект, який очікується після набуття чинності закону про локалізацію. Але ще важливішим є перезавантаження державної промислової політики. Підтримка закону у Верховній Раді конституційною більшістю та швидке підписання закону президентом демонструє, що наша промисловість таки має шанс на адекватну підтримку з боку держави”, – наголосив Кисилевський.

Нардеп також повідомив, що Кабмін тепер має розробити нормативну базу для застосування вимоги щодо локалізації під час держзакупівель. Він припустив, що на це піде декілька місяців.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 24 грудня 2021 року підписав законопроект №3739.

21 липня Верховна Рада прийняла його за основу, а 16 грудня – у другому читанні та в цілому. Згідно з документом, тимчасові преференції (на 10 років) поширюються на держзакупівлі на суму 200 тис. грн і більше, якщо рівень локалізації виробництва становить 10% у 2022 році зі щорічним збільшенням на 5% – до 40%, і цей рівень локалізації зберігається до кінця 10-річного терміну. До другого читання законопроекту початкові та фінальні відсотки необхідного рівня локалізації було зменшено.

Ступінь локалізації визначається виробником товару і підтверджується уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабміном за запропонованою формулою: спільно з профільним комітетом ВР може щорічно (не пізніше 31 жовтня) змінювати ступінь локалізації виробництва на наступний рік – зменшувати до 5% або збільшувати на 10%, а також може знижувати рівень локалізації для проведення окремої закупівлі.

До переліку товарів, що підпадають під дію закону, входять, зокрема, дизель-генератори, турбогенераторні установки, трансформатори, конденсатори, насоси, автомобілі швидкої допомоги, автобуси різних типів, трамваї та тролейбуси, вантажні та спецавтомобілі, електробуси, кузови транспортних засобів, причепи, локомотиви, залізничні вагони, вертольоти, літаки і космічні апарати, парові турбіни, гірничорудні машини.

Вимоги локалізації не поширюватимуться на компанії з країн-членів угоди GPA, зокрема, ЄС і США. Закон набуває чинності через шість місяців з моменту опублікування.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Back to top button