Україна

Зеленський підписав закон «Про фахову передвищу освіту»

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про фахову передвищу освіту». Про це повідомляє пресслужба МОН, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

У Міносвіти і науки розповіли, які зміни передбачає документ.

«Це означає: вже з 2020 року коледжі та технікуми готуватимуть фахових молодших бакалаврів – це буде рівень фахової передвищої освіти; заклади отримають нову систему державного фінансування; студенти зможуть вільно вибирати форму навчання, зокрема, буде більше можливостей для дуальної освіти», – пояснили у міністерстві.

Серед інших новацій закону передбачено:

  • компоненти корпоративного управління освітніми установами. Це допоможе вирішити конфлікт інтересів. Наглядова рада закладу займеться стратегією розвитку установи, фінансуванням і зможе впливати на керівників.
  • Призначення керівників передбачає рейтингове голосування колективу. Термін роботи на посаді буде обмежено.
  • Коледжі та технікуми готуватимуть професійних молодших бакалаврів або бакалаврів (якщо буде ліцензія).
  • Держфінансування передбачає, що субвенція покриватиме отримання повної загальної середньої освіти та підготовку за спеціальностями, яким потрібна особлива підтримка.
  • Обмежень за віком студентів і кількості отриманих дипломів за бюджетні кошти немає.
  • Встановлено можливість створювати індивідуальні освітні напрямки і мати вибір форми освіти (мережева, дуальна, навчання на виробництві).
  • Освітню діяльність з підготовки за освітньо-професійною ступеня професійного молодшого бакалавра стартує у 2020 році, а вищі навчальні заклади I-II рівня акредитації отримають статус установ фахової передвищої освіти.

Нагадаємо, зазначений закон «Про фахову передвищу освіту» народні депутати підтримали 6 червня. Документ вступає в силу через місяць після опублікування.

Раніше уряд доопрацював та ухвалив проект закону про середню освіту, документ передбачає більшу автономію вчителів, педагогічну інтернатуру та низку інших змін. У травні Верховна Рада України підтримала у першому читанні проект закону про повну загальну середню освіту. Він має продовжити процес реформування шкіл, розпочатий у 2017 році законом «Про освіту». Останній набув чинності 27 вересня 2017 року.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close