Україна

Зеленський переїхав на державну дачу у Конча-Заспі

Офіс Президента підтверджує, що Президент Володимир Зеленський продав земельну ділянку і будинок в Іванковичах (Київська область) і тимчасово проживає в державній резиденції в Кончі-Заспі, про що раніше стало відомо з розслідувань журналістів Радіо Свобода, передає 1NEWS.

Глава держави в липні 2020 продав будинок в с. Іванковичі у Київській області. Крім того, Володимир Зеленський здійснив продаж земельної ділянки, на якій розташований проданий будинок. Президент України з сім’єю тимчасово проживатиме у державній резиденції” Конча-Заспа”, – йдеться у відповіді на запит агентства.

7 липня Зеленський задекларував 13,5 млн гривень доходів від відчуження майна.

Згідно з внесеними їм до реєстру декларацій змінами в майновому стані, 2 липня майно Президента на суму 13 млн 470 тис. гривень придбала Валентина Кисіль – дружина заступника голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Юрія Кисіля.

Зеленський отримав 1 млн 356 тис. гривень за продаж їй земельної ділянки, а ще 12 млн 114 тис. гривень – за відчуження нерухомого майна, але якого саме – не було зазначено.

Згідно з декларацією глави держави за 2019 рік, в його власності є тільки одну земельну ділянку – в Іванковичах Київської області, де він проживає разом з сім’єю.

Ця ділянка площею 1,2 тис. кв. м Зеленський придбав в 2009 році за 702 тис. гривень.

У той же час будинок на цій ділянці площею 354 кв. м, де проживає сім’я Президента, обійшовся Зеленському в 2008 році в 815 тис. гривень.

Яке нерухоме майно Зеленський продав за 12 млн гривень – не було відомо.

Належні йому паркомісця і квартири в Києві були придбані за ціною від 145 до 745 тис. гривень.

Тільки квартира в Києві на 270 тис. кв. м коштує 19,3 млн гривень, однак її власником є зареєстрована на Кіпрі компанія Aldorante Limited, а сім’я Зеленського має право користування.

Українські Новини відразу звернулися в Офіс Президента з проханням пояснити, яке майно продав Президент і де він проживає на даний момент.

Прес-служба пообіцяла відповісти, але не оперативно, оскільки два дні поспіль Зеленський з командою перебував в робочих поїздках в регіонах.

9 липня “Радіо Свобода” оприлюднило розслідування про те, що Зеленський переїхав в державну резиденцію в Конча-Заспі.

Агентство попросило Офіс Президента прокоментувати цю інформацію.

Офіс заявив, що Зеленський продав земділянку і будинок в Іванковичах, але не підтвердив продаж квартири в центрі Києва.

Також Офіс підтвердив, що Зеленський з сім’єю проживає в держрезиденції, але запевнив, що це тимчасово.

Де Президент планує жити в майбутньому, прес-служба не уточнила.

Раніше Зеленський неодноразово скаржився на часті протести біля його будинку в Іванковичах і квартири в центрі Києва, які доставляють незручності також сусідам Президента.

 

 

 

Back to top button