Україна

Зеленський обговорював із лідером Литви повернення українських чоловіків


Зеленський обговорював із лідером Литви повернення українських чоловіків

Литва готова допомогти Україні повернути до країни чоловіків мобілізаційного віку, але чекає на регіональне рішення.


Повернення українських чоловіків призовного віку з Латвії обговорювалось на рівні президентів країн під час їх останньої зустрічі у Вільнюсі. Про це заявив радник президента Литви з питань національної безпеки Кястутіс Будріс, передає Delfi. 
 
“Такою мірою і в тому вигляді, в якому Україна вважатиме це за необхідне, ми, звичайно, будемо з ними розмовляти і допомагати в реалізації. Це навіть не обговорюється, як і щодо інших потреб України”, – пояснив він.
 
Радник президента Литви вважає, що для того, щоби таке політичне рішення ефективно реалізовувалося, воно “має бути принаймні регіональним рішенням” на міждержавному рівні. 
 
“Якщо ми запровадимо суворіші умови проживання та роботи в Литві для громадян України, які ухиляються від зобов’язань в Україні, і якщо вони зможуть переїхати до сусідньої країни і там такого режиму не буде – наскільки це буде ефективно? Це буде скоріше імітація”, – заявив Бурдіс. 
 
Нагадаємо, раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна може допомогти Україні повернути військовозобов’язаних додому. Водночас Міністерство внутрішніх справ Польщі пообіцяло продовжити тимчасовий захист для українських біженців, які не матимуть паспортів. 

Уряд Литви теж допустив можливість допомоги Україні в питанні повернення чоловіків призовного віку. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button