Україна

Зеленський не відповів на запитання, чи Путін – вбивця?

За його словами, є питання, від відповідей на які можуть загинути люди

Президент України Володимир Зеленський не дав прямої відповіді журналістам на запитання про те, чи вважає президента Росії Володимира Путіна вбивцею.

Про це інформує 1NEWS.

“Мені якось ставили це питання. Я сказав, що воно дуже некоректне. Тому що є питання, від відповідей на які можуть загинути люди, може початися ескалація. Ви можете зараз позбавити (нас. – Ред.) бодай якогось невеликого шансу на врегулювання ситуації. Тому я вважаю, що не можна ставити такі питання й не можна на них відповідати, навіть коли тобі дуже хочеться. Ти можеш сказати що завгодно на вулиці, вдома, будь-кому. Але ти не Бог, ти не дав людині життя і не маєш права зробити щось, що може його забрати”, – заявив Глава держави.

Відповідаючи на запитання про те, що стало причиною цьогорічного загострення на кордонах з Росією, Зеленський зазначив, що причини різні.

“Зокрема, поява нового президента в США й нової адміністрації. Посилився тиск. Готувалася переговорна позиція. За всієї поваги до самостійності нашої країни, але тут була зовнішня причина – відносини РФ і США. Було показове збільшення й відведення військ”, – сказав український президент.

Говорячи про зустріч Байдена і Путіна, Зеленський відповів на запитання про свої побоювання.

“Побоювання номер один – не буде конкретики. А від цього дуже залежить ситуація в Україні”, – сказав він.

Водночас Зеленський сумнівається, що зустріч очільників США та РФ може прискорити його перемовини з Путіним.

“Я вважаю, що наша зустріч із президентом Росії неминуча. Тільки якщо він не хоче нічого закінчувати, зустрічі не буде. Інших причин, я вважаю, немає”, – сказав він.

Також Зеленський заявив, що вважає деякі вимоги Міжнародного валютного фонду до України несправедливими.

“Є “маяки”, яких МВФ очікує від України, зокрема судова реформа, і ще багато питань. Сьогодні транш прив’язаний до таких “маяків”. Я ще раз повторю: вважаю, що це несправедливо, коли у нас іде війна, коли ми боремося з олігархатом, коли ми боремося з корупцією й реально це робимо”. Проте – це їхнє право”, – наголосив український президент.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button