Україна

Зеленський не обіцяв зниження тарифів, він про них жартував, – представник Президента в Кабміні

Володимир Зеленський ніколи на пряму не обіцяв зниження комунальних тарифів. Про це в ефірі програми «Он воно як» заявив експерт по тарифах і представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

«Зеленський на пряму ніде не обіцяв зниження тарифів. Хоча він розуміє і всі це розуміють, що це є проблемою. Якщо ви подивитесь, що саме говорив Зеленський, то він говорив про те, що нам потрібно збільшувати видобуток газу, нам потрібно інвестувати. І коли ми перестанемо імпортувати газ, а станемо нетто-експортером, – а це можливо, – тоді ціна на газ у нас впаде на відсотків 20-30, а може і більше. Тому саме прямої обіцянки про зниження тарифів не давалось, щоб не виглядати популістично», – зауважив Герус.

В той же час він розповів, що з 1 липня може відбутися певне зниження тарифів на газ, тому що там є прив’язка до ціни для промисловості і «Нафтогаз України» вже анонсував пониження цін для промисловості з 1 червня.

Герус декілька разів звернув увагу на те, що в Україні велика різниця між тарифом для промисловості та тарифами для населення. Але від того, по якій ціні отримує послуги бізнес, залежать кінцева ціна для населення.

«Якщо понизити тарифи для непобутового споживача (бізнесу – ред. 1News), то будуть тоді можливості понизити тарифи для населення, наприклад, на холодну воду. Адже 40% тарифу на холодну воду для населення складає тариф на електроенергію для водоканалів. Якщо ми говоримо про гарячу воду, то в ній електроенергія 5%, а десь 70% – це газ. Тому там ключове питання газу. Тобто якщо понизити тариф на газ, то гаряча вода також може стати дешевшою», – розповів представник Президента в Кабміні.

На запитання журналістів чи стоїть на порядку денному зараз питання зниження тарифів для населення, Герус відповів, що наразі є розуміння такої проблеми. «Зараз обговорюються можливості для зниження тарифів, але так, щоб ми зберегли співпрацю з Міжнародним валютним фондом, тому що ніякий дефолт не планується. Планується продовжувати співпрацю з МВФ», – додав він.

Журналісти навели пряму цитату ще кандидата у Президенти Володимира Зеленського, яку він сказав в програмі «Право на владу»: «Тарифи в Україні не мають бути вироком, а вирок має бути для тих, хто зробив такі тарифи». На це Герус відповів, що «Зеленський жартував про тарифи, що вони високі. Зеленський жартував про Роттердам+, що це корупційна формула. Але прямих обіцянок він дійсно не давав».

«Звичайно люди навіть в напівнатяках хочуть бачити те, що вони хочуть….. Стратегія така, що потрібно працювати для того, аби доходи українців зростали, щоб питання тарифів відійшло», – зазначив він.

Окрім того, Герус дав зрозуміти, що зараз ведеться декілька кримінальних проваджень, які мають відношення до корупції, пов’язаної з тарифами: мова йде про крадіжки в обленерго, схему Роттердам+ та інші. На його переконання, «ніщо не зробить більше для боротьби з корупцією, як 5-10 посадок (мається на увазі вироків) по тим справам, де сумніву у вині не буде виникати».

Back to top button